Wrestling Is...

Wrestling Is... is on Powerbomb.tv

Wrestling Is... is on Powerbomb.tv

20 Events Available
More Than 39 Hours of Video on Demand!

Events

Wrestling Is Fun Young Lions Cup XI Night 2

Saturday, November 1st, 2014

From Norristown, Pennsylvania - Featuring:

  • Young Lions Cup First Round: Princess KimberLee vs JT Dunn
  • Young Lions Cup First Round: Cheeseburger vs Arctic Rescue Ant
  • Young Lions Cup First Round: Will Ferrara vs Malice
  • Young Lions Cup First Round: The Proletariat Boar Of Moldova vs Adam Page
  • Young Lions Cup First Round: Tripp Cassidy vs Joe Black
  • Young Lions Cup First Round: Heidi Lovelace vs Eddie Smooth
  • The Throwbacks (Dasher Hatfield and Mark Angelosetti) and NRG (Hype Rockell and Race Jaxon) vs El Hijo del Ice Cream, Juan Francisco de Coronado and The Bloc Party (Mr Azerbaijan and Prakash Sabar
  • Young Lions Cup Semi Final

Wrestling Is Fun Young Lions Cup XI Night 1

Saturday, October 11th, 2014

From Haverhill, Massachusetts - Featuring:

  • Young Lions Cup First Round: Shyron vs William Fredrick Kingsley
  • Young Lions Cup First Round: Kevin Quill vs Prakash Sabar
  • Young Lions Cup First Round: Donovan Dijak vs Devin Blaze
  • Young Lions Cup First Round: Anthony Greene vs Rex Lawless
  • Young Lions Cup First Round: Missile Assault Ant vs Argus
  • Young Lions Cup First Round: Marq Quen vs Race Jaxon
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs The Osirian Portal (Amasis and Ophidian)
  • Young Lions Cup Semi Final

Wrestling Is Fun Extra Innings Extremely Unlikely

Friday, August 22nd, 2014

From Reading, Pennsylvania - Featuring:

  • Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr) vs Ophidian and Argus
  • Worker Ant vs Oleg The Usurper
  • The Proletariat Boar Of Moldova vs Chuck Taylor
  • Juan Francisco de Coronado vs Dasher Hatfield

Wrestling Is Fun Don't Eat The Green One

Sunday, August 3rd, 2014

From Easton, Pennsylvania - Featuring:

  • NRG (Hype Rockwell and Race Jaxon) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • The Proletariat Boar Of Moldova vs Create-A-Wrestler
  • Argus vs Prakash Sabar
  • Kid Cyclone vs Mr Azerbaijan
  • The Wrecking Crew (Jaka and Oleg The Usurper) vs Equinox and Heidi Lovelace
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Juan Francisco de Coronado vs Hallowicked
  • The Pieces Of Hate (Jigsaw and The Shard) vs Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel)

Wrestling Is Fun Bananastar Galactica

Saturday, June 28th, 2014

From Reading, Pennsylvania - Featuring:

  • Max Smashmaster vs Ophidian
  • Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr) vs The Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog and The Lithuanian Snow Troll)
  • Jaka vs Shynron
  • Harris Postale vs The Math Magician
  • The Pieces Of Hate (Jigsaw and The Shard) vs Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel)
  • Eric Corvis vs Oleg The Usurper
  • The Throwbacks (Dasher Hatfield and Mark Angelosetti) vs The Bloc Party (Mr Azerbaijan and The Proletariat Boar Of Moldova)
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Amasis vs Juan Francisco de Coronado

Wrestling Is Fun Tag World Grand Prix 2014 Night 3

Saturday, May 24th, 2014

From Easton, Pennsylvania - Featuring:

  • Tag World Grand Prix Semi Final: The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs The Osirian Portal (Amasis and Ophidian)
  • Tag World Grand Prix Semi Final: Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel) vs The Throwbacks (Dasher Hatfield and Mark Angelosetti)
  • Oleg The Usurper vs Eric Corvis 
  • Flex Rumblecrunch vs Leech Landa
  • Shyron vs Jaka
  • The Submission Squad (Evan Gelistico and Pierre Abernathy) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • Gary Jay vs Joe Pittman
  • Tag World Gran Prix Final

Wrestling Is Fun Tag World Grand Prix 2014 Night 2

Saturday, May 3rd, 2014

From Norristown, Pennsylvania - Featuring:

  • Tag World Grand Prix First Round: The Wrecking Crew (Jaka and Oleg The Usurper) vs The Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog and The Lithuanian Snow Troll)
  • Tag World Grand Prix First Round: The Bloc Party (Mr Azerbaijan and The Proletariat Boar Of Moldova) vs Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel)
  • Tag World Grand Prix First Round: Team Benchmark (Bill Daly and Will Ferrara) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • Tag World Grand Prix First Round: The Throwbacks (Dasher Hatfield and Mark Angelosetti) vs Haack and Slaash
  • Ophidian vs Juan Francisco de Coronado
  • Tag World Grand Prix Quarter Final
  • Tag World Grand Prix Quarter Final
  • Missile Assault Ant vs Fire Ant

Wrestling Is Fun Tag World Grand Prix 2014 Night 1

Saturday, April 5th, 2014

From Easton, Pennsylvania - Featuring:

  • Tag World Grand Prix First Round: The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs The Spectral Envoy (Frightmare and Hallowicked)
  • Tag World Grand Prix First Round: The Batiri (Kodama and Obariyon) vs Old Fashioned (Jervis Cottonbelly and Marion Fontaine)
  • Tag World Grand Prix First Round: 3.0 Scott Parker and Shane Matthews) vs The Heart Throbs (Antonio Thomas and Romeo Roselli)
  • Tag World Grand Prix First Round: The Colony Xtreme Force (Arctic Rescue Ant and Missile Assault Ant) vs The Osirian Portal (Amasis and Ophidian)
  • Mark Angelosetti vs Juan Francisco de Coronado
  • Tag World Grand Prix Quarter Final
  • Tag World Grand Prix Quarter Final

Wrestling Is Fun Man Of Peel

Saturday, February 22nd, 2014

From Reading, Pennsylvania - Featuring:

  • The Throwbacks (Dasher Hatfield and Mark Angelosetti) vs The Bloc Party (Mr Azerbaijan and The Proletariat Boar Of Moldova)
  • Tripp Cassidy vs Eric Crovis
  • The Lithuanian Snow Troll vs Juan Francisco de Coronado
  • Jervis Cottonbelly vs Oleg The Usurper
  • The Wrecking Crew (Blaster McMassive, Max Smashmaster and Jaka) vs The Batiri (Kobald, Kodama and Obariyon)
  • Joe Pittman vs Heidi Lovelace
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Amasis vs The Estonian ThunderFrog
  • The Spectral Envoy (Frightmare, Hallowicked and UltraMantis Black) vs The Colony (Arctic Rescue Ant, Missile Assault Ant and Orbit Adventure Ant)

Wrestling Is Respect 6

Sunday, January 19th, 2014

From Boonton, New Jersey - Featuring:

  • The Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog and The Latvian Proud Oak) vs The Pieces Of Hate (Jigsaw and The Shard)
  • Frightmare vs Assad King
  • Oleg The Usurper vs Leech Landa
  • The Lithuanian Snow Troll vs Delirious
  • Gran Akuma vs Chris Dickinson
  • Veda Scott vs Portia Perez
  • Iron Man Match: Green Ant vs Drew Gulak

Wrestling Is Fun The Wild Bunch

Saturday, January 18th, 2014

From Easton, Pennsylvania - Featuring:

  • The Wrecking Crew (Jaka and Oleg The Usurper) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • The Brown Morning Of Belarus vs Juan Francisco de Coronado
  • Lance Steel vs Portia Perez
  • The Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog, The Latvian Proud Oak and The Lithuanian Snow Troll) vs The Devastation Corporation (Blaster McMassive, Flex Rumblecrunch and Max Smashmaster)
  • The Throwbacks (Dasher Hatfield and Mark Angelosetti) vs The Batiri (Kodama and Obariyon) 
  • Kobald vs Shynron
  • The Colony (Fire Ant and Green Ant) vs The Spectral Envoy (Blind Rage and Hallowicked)

Wrestling Is Cool Best Served Cold

Sunday, December 8th, 2013

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring:

  • The Estonian ThunderFrog vs Juan Francisco de Coronado
  • Jolly Roger vs Eddie Kingston
  • Missile Assault Ant vs The Lithuanian Snow Troll
  • Jaka vs Jervis Cottonbelly
  • Drew Gulak vs Mark Angelosetti
  • Frightmare vs Frank O'Rourke
  • Eric Corvis vs Chuck Taylor
  • The Colony (Fire Ant and Green Ant) vs The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Flex Rumblecrunch)

Wrestling Is Respect 5

Sunday, November 24th, 2013

From Boonton, New Jersey - Featuring:

  • Frightmare vs The Shard
  • Jay Diesel vs Assad King
  • The Lithuanian Snow Troll vs Leech Landa
  • Chris Dickinson vs Eric Corvis
  • Veda Scott vs Jessie Brooks
  • Delirious vs Jervis Cottonbelly
  • The Colony (Fire Ant and Green Ant) vs Drew Gulak and Hallowicked

Wrestling Is Fun Peel Slowly And See

Saturday, November 23rd, 2013

From Reading, Pennsylvania - Featuring:

  • Frightmare vs El Hijo del Ice Cream
  • The Bloc Party (Brown Morning Of Belarus and The Proletariat Boar Of Moldova) vs Green Ant and The Lithuanian Snow Troll
  • Princess KimberLee vs Portia Perez
  • Kobald vs Fire Ant
  • Shynron vs Juan Francisco de Coronado
  • Lance Steel vs Kodama
  • The Throwbacks (Dasher Hatfield and Mark Angelosetti) vs The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster)

Wrestling Is Art Cubism

Sunday, November 10th, 2013

From East Greenwich, Rhode Island - Featuring: 

  • The Batiri (Kobald and Kodama) vs Los Plantanos (Paco Plantain and Pedro Plantain)
  • Tim Donst vs Jervis Cottonbelly
  • Frank O'Rourke vs Antonio Thomas
  • Chuck Taylor vs The Estonian ThunderFrog
  • Shyron vs Juan Francisco de Coronado
  • The Colony (assailANT and Green Ant) vs The Devastation Corporation (Flex Rumblecrunch and Max Smashmaster)
  • Drew Gulak vs Colt Cabana

Wrestling Is Art Contemporary

Saturday, November 9th, 2013

From Haverhill, Massachusetts - Featuring:

  • Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr) vs Los Plantanos (Paco Plantain and Pedro Plantain)
  • Drew Gulak vs Kobald
  • The Estonian ThunderFrog vs Frank O'Rourke
  • Green Ant vs Sidney Bakabella
  • Kodama vs Jervis Cottonbelly
  • Max Smashmaster vs assailANT
  • Colt Cabana vs Tim Donst

Wrestling Is Fun Between Green And Yellow

Sunday, November 3rd, 2013

From Norristown, Pennsylvania - Featuring:

  • The Throwbacks (Dasher Hatfield and Mark Angelosetti) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • The Brown Morning Of Belarus vs The Latvian Proud Oak
  • The Batiri (Kobald and Kodama) vs Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel)
  • Shyron vs Juan Francisco de Coronado
  • The Estonian ThunderFrog vs The Proletariat Boar Of Moldova
  • The Lithuanian Snow Troll vs Mr Azerbaijan
  • The Wrecking Crew (Blaster McMassive, Jaka and Oleg The Usurper) vs The Spectral Envoy (Frightmare, Hallowicked and UltraMantis Black)
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Amasis vs Max Smashmaster

Wrestling Is Heart Cardiac Arrest

Saturday, October 19th, 2013

From Lafayette, Indiana - Featuring:

  • The Estonian ThunderFrog vs Tripp Cassidy
  • Oleg The Usurper and The Brown Morning Of Belarus vs The Pride Of Indiana (Chris Castle and Devin Bliss)
  • Buck Boulder vs Sue Jackson
  • Juan Francisco de Coronado vs Mat Russo
  • Billy Roc vs Arik Cannon
  • Dale Patricks vs Joe Pittman
  • Heidi Lovelace vs Eddie Kingston

Wrestling Is Awesome Crowning a Champion Night 2

Sunday, October 6th, 2013

From Rochester, New Hampshire - Featuring:

  • WIA Heavyweight Title Tournament Semi Final: Frank O'Rourke vs Shane Matthews
  • WIA Heavyweight Title Tournament Semi Final: Scott Parker vs Max Smashmaster
  • Dalton Castle vs Juan Francisco de Coronado
  • Oleg The Usurper vs The Estonian ThunderFrog
  • Jivin Jimmy vs Flex Rumblecrunch
  • Buxx Belmar vs Surfer Mitch
  • Jervis Cottonbelly vs Jaka
  • WIA Heavyweight Title Tournament Final

Wrestling Is Awesome Crowning A Champion Night 1

Saturday, October 5th, 2013

From Fairfield, Maine - Featuring:

  • Kobald vs The Estonian ThunderFrog
  • WIA Heavyweight Title Tournament First Round: Frank O'Rourke vs Surfer Mitch
  • Andy MacKenzie and Jimmy Capone vs The Wrecking Crew (Jaka and Oleg The Usurper)
  • WIA Heavyweight Title Tournament First Round: Scott Parker vs Juan Francisco de Coronado
  • WIA Heavyweight Title Tournament First Round: Tommy Mack vs Shane Matthews 
  • Jervis Cottonbelly vs Buxx Belmar
  • WIA Heavyweight Title Tournament First Round: Max Smashmaster vs Dalton Castle

Wrestling Is Respect 4

Sunday, September 29th, 2013

From Boonton, New Jersey - Featuring:

  • The Osirian Portal (Amasis and Ophidian) vs Arctic Rescue Ant and deviANT
  • Assad King vs Gran Akuma
  • Jaka vs Jay Diesel
  • Green Ant vs Chris Dickinson
  • Leva Bates vs Veda Scott
  • The Estonian ThunderFrog vs Delirious 
  • Fire Ant vs Frank O'Rourke

Wrestling Is Fun Easily Bruised

Saturday, September 21st, 2013

From East Greenwich, Rhode Island - Featuring:

  • Oleg The Usurper vs Dasher Hatfield
  • Wrestling Is 24/7 Title Match: Kobald vs Steven Weiner
  • Jervis Cottonbelly vs The Proletariat Boar Of Moldova
  • The Estonian ThunderFrog vs El Hijo del Ice Cream
  • assailANT vs The Brown Morning Of Belarus
  • Eric Corvis vs JT Dunn
  • Ophidian vs Max Smashmaster

Wrestling Is Intense Before The Devil Knows, You're Dead

Sunday, September 15th, 2013

From Carbondale, Illinois - Featuring: 

  • Mat Fitchett vs Juan Francisco de Coronado
  • Gary The Barn Owl vs The Proletariat Boar Of Moldova
  • Eddie Kingston vs Jeff O'Shea
  • Sue Jackson vs Christian Rose
  • The Beautiful Bodies vs The Daywalkers
  • Arik Cannon vs The Estonian ThunderFrog
  • Jervis Cottonbelly vs Darkness Crabtree

Wrestling Is Heart The Seat Of Emotion

Saturday, September 14th, 2013

From Lafayette, Indiana - Featuring:

  • Billy Roc and Dale Patricks vs The Brown Morning Of Belarus and The Proletariat Boar Of Moldova
  • Pierre Abernathy vs Sue Jackson
  • Arik Cannon vs Jervis Cottonbelly
  • Juan Francisco de Coronado vs Heidi Lovelace
  • Tripp Cassidy vs The Estonian ThunderFrog
  • Davey Vega and Evan Gelistico vs Chris Castle and Devin Bliss
  • Mat Fitchett vs Eddie Kingston
  • Wrestling Is Heart La Copa Idolo Title Match: Joe Pittman vs Mat Russo

Wrestling Is Fun Keep Your Eyes Peeled

Sunday, September 1st, 2013

From Reading, Pennsylvania - Featuring:

  • The Osirian Portal (Amasis and Ophidian) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • assailANT vs The Proletariat Boar Of Moldova
  • Eric Corvis vs Kobald
  • Green Ant vs Missile Assault Ant
  • Shyron vs Juan Francisco de Coronado
  • The Brown Morning Of Belarus vs Fire Ant
  • The Spectral Envoy (Blind Rage, Hallowicked and UltraMantis Black) vs The Wrecking Crew (Jaka, Max Smashmaster and Oleg The Usurper)

Wrestling Is Cool Endless Winter

Sunday, August 25th, 2013

From Deptford, New Jersey - Featuring:

  • Shynron vs Mr Touchdown
  • Chuck Taylor vs The Lithuanian Snow Troll
  • Eric Corvis vs Juan Francisco de Coronado
  • The Colony Xtreme Force (Arctic Rescue Ant and Missile Assault Ant) vs The Colony (Green Ant and assailANT)
  • Drew Gulak vs The Estonian ThunderFrog
  • Frightmare vs Eddie Kingston
  • The Osirian Portal (Amasis and Ophidian) vs Mark Andrews and Pete Dunne

Wrestling Is Fun Cruel Summer

Saturday, August 24th, 2013

From Easton, Pennsylvania - Featuring:

  • Mr Azerbaijan and The Proletariat Boar Of Moldova vs The Colony (assailANT and Green Ant)
  • Frightmare vs Jaka
  • 3.0 (Scott Parker and Shane Matthews) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • The Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog, The Latvian Proud Oak and The Lithuanian Snow Troll) vs The Batiri (Kobald, Kodama and Obariyon)
  • The Spectral Envoy (Hallowicked and UltraMantis Black) vs The Devastation Corporation (Flex Rumblecrunch and Max Smashmaster)
  • Heidi Lovelace vs Portia Perez
  • Mark Angelosetti vs Dasher Hatfield
  • Shynron vs Juan Francisco de Coronado
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Amasis vs Oleg The Usurper

Wrestling Is Heart La Copa Idolo

Sunday, August 18th, 2013

From Lafayette, Indiana - Featuring:

  • La Copa Idolo First Round: Tripp Cassidy vs Heidi Lovelace
  • La Copa Idolo First Round: Green Ant vs Mr Touchdown
  • La Copa Idolo First Round: Buck Boulder vs Joe Pittman
  • La Copa Idolo First Round: Mat Russo vs Christian Rose
  • The Daywalkers (Alex Castle and Matt Cage) vs ACDC (Arik Cannon and Darin Corbin) vs Chris Castle and Devin Bliss vs Billy Roc and Dale Patricks
  • Chuck Taylor vs The Estonian ThunderFrog
  • La Copa Idolo Semi Final
  • La Copa Idolo Semi Final

Wrestling Is Intense Search And Destroy

Saturday, August 17th, 2013

From Metropolis, Illinois - Featuring:

  • Dale Patricks vs Mark Angelosetti
  • DeviAnt vs Green Ant
  • Chuck Taylor vs Billy Roc
  • Darkness Crabtree vs The Proletariat Boar Of Moldova
  • The Estonian ThunderFrog vs Christian Rose 
  • Angelus Layne vs Heidi Lovelace
  • AC/DC (Arik Cannon and Darin Corbin) vs The Daywalkers (Alex Castle and Matt Cage)

Wrestling Is Art The Surreal

Sunday, August 11th, 2013

From East Greenwich, Rhode Island - Featuring:

  • Juan Francisco de Coronado and The Proletariat Boar Of Moldova vs El Hijo del Ice Cream and Steve Weiner
  • Tim Donst vs Antonio Thomas
  • Jaka vs Jervis Cottonbelly
  • Max Smashmaster vs The Estonian ThunderFrog
  • Drew Gulak vs Tommaso Ciampa
  • AR Fox vs Frank O'Rourke
  • The Colony (assailANT and Green Ant) and Frightmare vs The Batiri (Kobald, Kodama and Obariyon)

Wrestling Is Art Pointillism

Saturday, August 10th, 2013

From Haverhill, Massachusetts - Featuring:

  • Neo Teppen and Sun Buster vs The Batiri (Kodama and Obariyon)
  • The Proletariat Boar Of Moldova vs Jervis Cottonbelly
  • assailANT vs Kobald
  • Tim Donst vs The Estonian ThunderFrog
  • Frightmare vs Jaka
  • Juan Francisco de Coronado vs Antonio Thomas
  • Max Smashmaster vs Green Ant

Wrestling Is Awesome Scarlet Crush

Sunday, August 4th, 2013

From Rochester, New Hampshire - Featuring:

  • WIA Title Tournament First Round: Max Smashmaster vs Jervis Cottonbelly
  • Jivin Jimmy vs Kobald
  • WIA Title Tournament First Round: Juan Francisco de Coronado vs The Estonian ThunderFrog
  • 3.0 (Scott Parker and Shane Matthews) vs The Wrecking Crew (Jaka and Oleg The Usurper)
  • WIA Title Tournament First Round: Flex Rumblecrunch vs Green Ant
  • Frank O'Rourke vs Tommy Mack
  • WIA Title Tournament First Round: Dalton Castle vs Chuck Taylor

Wrestling Is Fun Ripe For The Picking

Saturday, July 27th, 2013

From Easton, Pennsylvania - Featuring:

  • The Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog and The Latvian Proud Oak) vs Roy Wilkins and Trevor Lee
  • El Hijo del Ice Cream vs The Proletariat Boar Of Moldova
  • Hallowicked vs Juan Francisco de Coronado
  • The Wrecking Crew (Flex Rumblecrunch, Max Smashmaster, Jaka and Oleg The Usurper) vs Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel), Dragon Dragon and Shane Storm
  • Mark Angelosetti vs Shynron
  • The Spectral Envoy (Frightmare and UltraMantis Black) vs The Colony Xtreme Force (Arctic Rescue Ant and Missile Assault Ant)
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Amasis vs Green Ant

Wrestling Is Cool - The Chilling Sound Of Your Doom and Cool Party

Sunday, July 21st, 2013

From Kingwood, West Virgina - Featuring:

  • Mr. Touchdown vs Frightmare
  • Arik Cannon and Darin Corbin vs Tripp Cassidy and Dale Patricks
  • The Estonian Thunderfrog vs Juan Francisco de Coronado
  • Saturyne and Heidi Lovelace vs Los Ice Creams

From Deptford, New Jersey - Featuring:

  • Eddie Kingston vs Eric Corvis
  • The Colony (Fire Ant and Green Ant) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • Frightmare vs Juan Francisco de Coronado
  • The Lithuanian Snow Troll vs The Shard
  • Orbit Adventure Ant vs The Estonian ThunderFrog
  • Jolly Roger vs Arctic Rescue Ant
  • Chuck Taylor vs Amasis

Wrestling Is Awesome Supreme

Sunday, July 7th, 2013

From Rochester, New Hampshire - Featuring:

  • Haack and Slaash vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • Tommy Mack vs Drew Gulak
  • Oleg The Usurper vs Andy MacKenzie
  • Juan Francisco de Coronado vs Dalton Castle
  • Jivin Jimmy vs Jaka
  • Kobald vs Green Ant
  • Frank O'Rourke vs Hallowicked
  • Tag Team Battle Pit Match: 3.0 (Scott Parker and Shane Matthews) vs The Primer Brothers (Joey and Johnny Primer) vs The Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog and The Latvian Proud Oak) vs The Devastation Corporation (Flex Rumblecrunch and Max Smashmaster)

Wrestling Is Awesome Judgement Day

Saturday, July 6th, 2013

From Fairfield, Maine - Featuring:

  • The Estonian ThunderFrog vs El Hijo del Ice Cream
  • Andy MacKenzie and Jivin Jimmy vs Gene Geroux and Tommy Mack
  • Jervis Cottonbelly vs Juan Francisco de Coronado
  • Drew Gulak vs Frank O'Rourke
  • Oleg The Usurper vs Shane Matthews
  • Joey Primer vs Ice Cream Jr
  • Scott Parker vs Max Smashmaster vs The Latvian Proud Oak vs Johnny Primer
  • Green Ant vs Jaka

Wrestling Is Respect Quest To The Best

Sunday, June 30th, 2013

From Boonton, New Jersey - Featuring:

  • Quest To The Best First Round: Gran Akuma vs Matt Taven
  • Quest To The Best First Round: Anthony Stone vs Frank O'Rourke
  • Quest To The Best First Round: Drew Gulak vs Jervis Cottonbelly
  • Quest To The Best First Round: Arctic Rescue Ant vs Green Ant
  • Quest To The Best Semi Final
  • Quest To The Best Semi Final
  • The Colony Xtreme Force (Missile Assault Ant and Orbit Adventure Ant) vs The Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog and The Lithuanian Snow Troll)
  • Delirious and Leech Landa vs Pieces Of Hate (Jigsaw and The Shard)
  • Quest To The Best Final

Wrestling Is Fun Potassium Is 9/10ths Of The Law

Saturday, June 22nd, 2013

From Easton, Pennsylvania - Featuring:

  • Shynron vs Mark Agnelosetti
  • The Bravado Brothers (Harlem and Lancelot Bravado) vs The Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog and The Latvian Proud Oak)
  • Blind Rage vs Oleg The Usurper
  • Max Smashmaster vs Fire Ant
  • Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • Jaka vs Shane Storm
  • The Spectral Envoy (Frightmare and UltraMantis Black) vs Mr Azerbaijan and The Proletariat Boar Of Moldova
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Amasis vs Juan Francisco de Coronado 

Wrestling Is Fun An Apeeling Dawn

Saturday, May 25th, 2013

From Allentown, Pennsylvania - Featuring:

  • The Spectral Envoy (Frightmare and Hallowicked) vs The Batiri (Kodama and Obariyon)
  • Darkness Crabtree vs Orbit Adventure Ant
  • Green Ant vs Oleg The Usurper
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive, Flex Rumblecrunch and Max Smashmaster) vs Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel) and Shane Storm
  • Ophidian vs Blind Rage
  • Dragon Dragon vs Kobald
  • Mike Sydal vs Mr Azerbaijan
  • Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog, The Latvian Proud Oak and The Lithuanian Snow Troll) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr) and Juan Francisco de Coronado
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Jaka vs Amasis

Wrestling Is Heart Circulate

Sunday, May 19th, 2013

From Plainfield, Illinois - Featuring:

  • Drew Gulak vs Green Ant
  • Christian Rose vs Angelus Layne
  • Chuck Taylor vs Jervis Cottonbelly
  • The Daywalkers (Alex Castle and Matt Cage) and Gangrel vs Chris Castle, Devin Bliss and Juan Francisco de Coronado
  • Arik Cannon and Darin Corbin vs Heidi Lovelace and Saturyne
  • Joe Pittman vs The Estonian ThunderFrog
  • The League (Reed Bentley and Tripp Cassidy) vs Billy Roc and Dale Patricks

Wrestling Is Intense Reality Bites

Friday, May 17th, 2013

From Robinson, Illinois - Featuring:

  • Chuck Taylor vs Mat Russo
  • Darkness Crabtree vs Angelus Layne
  • Juan Francisco de Coronado vs The Estonian ThunderFrog
  • Arik Cannon and Darin Corbin vs Tripp Cassidy and Reed Bentley
  • Evan Gelistico and Gary The Barn Owl vs The Devastation Corporation
  • Marshe Rockett vs Pierre Abernathy
  • Gangrel and Los Ice Creams vs Davey Vega and Kentucky Buffet 
  • Christian Rose vs Buck Boulder

Wrestling Is Art Impression

Sunday, May 12th, 2013

From Bridgewater, Massachusetts - Featuring:

  • AR Fox vs Jaka
  • Baltic Siege (The Estonian ThunderFrog and The Lithuanian Snow Troll) vs The Batiri (Kodama and Obariyon)
  • Kobald vs Anthony Stone
  • Green Ant vs Drew Gulak
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs Tenille and The Captain
  • Brian Fury vs Juan Francisco de Coronado vs Jigsaw
  • Frank O'Rourke vs Funaki

Wrestling Is Art Expression

Saturday, May 11th, 2013

From Haverhill, Massachusetts - Featuring:

  • The Estonian ThunderFrog vs Kobald
  • Frank O'Rourke vs Anthony Stone
  • Jaka vs Brian Fury
  • Jigsaw vs Antonio Thomas
  • Jervis Cottonbelly vs Juan Francisco de Coronado
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs The Batiri (Kodama and Obariyon)
  • Green Ant vs Funaki

Wrestling Is Fun There Is Always Money In The Banana Stand

Sunday, April 28th, 2013

From Allentown, Pennsylvania - Featuring:

  • The Spectral Envoy (Frightmare and Hallowicked) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • UltraMantis Black vs Juan Francisco de Coronado
  • The Batiri (Kobald, Kodama and Obariyon) vs The Batltic Siege (Estonian ThunderFrog, Latvian Proud Oak and Lithuanian Snow Troll)
  • Mark Angelosetti vs Amasis
  • Oleg The Usurper vs Green Ant
  • Kiss My Foot Match: Saturyne vs Princess KimberLee
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: assailANT vs Jaka

Wrestling Is Heart Pulse

Saturday, April 20th, 2013

From Lafayette, Indiana - Featuring:

  • Heidi Lovelace, Saturyne and The Estonian ThunderFrog vs Los Ice Creams (El Hijo de Ice Cream and Ice Cream Jr) and Juan Francisco de Coronado
  • Darin Corbin vs Buck Boulder
  • Sea Man vs Chrisitan Rose
  • The Kentucky Buffet (Alex Castle and Matt Cage) vs Chris Castle and Devin Bliss
  • Dale Patricks vs Arik Cannon
  • Reed Bentley vs Billy Roc
  • Jervis Cottonbelly vs Sue Jackson
  • Tripp Cassidy vs Hallowicked
  • Joe Pittman and Mr Touchdown vs Green Ant and Mat Russo

Wrestling Is Respect 2

Sunday, March 24th, 2013

From Boonton, New Jersey - Featuring:

  • Mr Touchdown vs Jervis Cottonbelly
  • Baltic Siege (Estonian ThunderFrog and Latvian Proud Oak) vs The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster)
  • The Shard vs Green Ant
  • Rhett Titus vs Gran Akuma
  • Oleg The Usurper vs Grizzly Redwood
  • Jigsaw vs Delirious
  • Frank O'Rourke vs Drew Gulak

Wrestling Is Fun Possessor Of The Potassium

Saturday, March 23rd, 2013

From Allentown, Pennsylvania - Featuring:

  • Lance Steel vs STIGMA
  • Saturyne vs Princess KimberLee
  • Juan Francisco de Coronado vs Jolly Roger
  • Juan Francisco de Coronado vs Amasis
  • The Estonian ThunderFrog and The Lavian Proud Oak vs The Batiri (Kobald and Kodama)
  • Hallowicked vs Jaka
  • Oleg The Usurper vs Dasher Hatfield
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs Green Ant and Jervis Cottonbelly
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Mark Angelosetti vs assailANT

Wrestling Is Fun With Great Potassium, Comes Great Responsibility

Saturday, February 23rd, 2013

From Allentown, Pennsylvania - Featuring:

  • Frightmare vs Dasher Hatfield
  • STIGMA vs Jolly Roger
  • Saturyne vs Princess KimberLee
  • The Estonian ThunderFrog and The Latvian Proud Oak vs The Batiri (Kobald and Kodama)
  • Oleg The Usurper vs Lance Steel
  • Mike Quackenbush vs Juan Francisco de Coronado
  • The Colony (Fire Ant and Green Ant) vs The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster)
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Mark Angelosetti vs Hallowicked

Wrestling Is Art In The Abstract

Sunday, February 17th, 2013

From Bridgewater, Massachusets - Featuring: 

  • Mike Quackenbush vs Drew Gulak
  • Frank O'Rourke vs assailANT
  • Anthony Stone vs Jaka
  • The Batiri (Kobald, Kodama and Obariyon) vs Aaron Epic, JT Dunn and The Estonian ThunderFrog
  • Darius Carter vs Brian Fury
  • AR Fox vs Tim Donst
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs Team FIST (Chuck Taylor and Sugar Dunkerton)
  • Green Ant vs Colt Cabana

Wrestling Is Art Pop

Saturday, February 16th, 2013

From Haverhill, Massachusetts - Featuring:

  • Frank O'Rourke vs Sugar Dunkerton
  • Kobald vs Jervis Cottonbelly
  • The Batiri (Kodama and Obariyon) vs Drew Gulak and The Estonian ThunderFrog
  • AR Fox vs Chuck Taylor
  • Mike Quackenbush vs Jaka
  • Tim Donst vs Colt Cabana
  • The Colony (assailANT and Green Ant) vs The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster)

Wrestling Is Respect Rebirth

Sunday, January 27th, 2013

From Boonton, New Jersey - Featuring:

  • Green Ant vs Mike Quackenbush
  • Leech Landa vs Drew Gulak
  • Angel Orsini vs Kimber Lee
  • Gran Akuma vs Ophidian
  • Frank O'Rourke vs The Estonian ThunderFrog
  • Saturyne vs Veda Scott
  • Oleg The Usurper vs Soldier Ant
  • The Shard vs Delirious 

Wrestling Is Fun Feliz Banavidad

Saturday, December 29th, 2012

From Allentown, Pennsylvania - Featuring:

  • The Batiri (Kobald and Kodama) vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • STIGMA vs Green Ant
  • Oleg The Usurper vs Jolly Roger
  • Jervis Cottonbelly vs Obariyon
  • Juan Francisco de Coronado vs Lance Steel
  • assailANT vs Dasher Hatfield
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs The Spectral Envoy (Frightmare and Hallowicked)
  • Jaka vs Saturyne
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Mark Angelosetti vs Fire Ant

Wrestling Is Awesome 1

Sunday, December 9th, 2012

From Troy, New York - Featuring:

  • Mike Quackenbush vs Jervis Cottonbelly
  • The Estonian ThunderFrog vs Oleg The Usurper
  • Juan Francisco de Coronado vs Green Ant
  • Dasher Hatfield vs Frank O'Rourke
  • Saturyne vs Portia Perez
  • Robert Coleman vs The Latvian Proud Oak
  • Jaka vs Dalton Castle
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs 3.0 (Scott Parker and Shane Matthews)

Wrestling Is Fun Bananaversary

Saturday, November 17th, 2012

From Allentown, Pennsylvania - Featuring:

  • Kobald vs Fire Ant
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs James Garvin Jr and Robert Backlund Jr
  • assailANT vs Hallowicked
  • Jaka vs Gran Akuma
  • Dasher Hatfield vs Icarus
  • Green Ant vs Juan Francisco de Coronado
  • The Estonian ThunderFrog vs Kodama
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Mark Angelosetti vs Mike Quackenbush

Wrestling Is Fun The Allentown Potassium Massacre

Saturday, October 27th, 2012

From Allentown, Pennsylvania - Featuring:

  • UltraMantis Black vs STIGMA
  • Jervis Cottonbelly vs Oleg The Usurper
  • Juan Francisco de Coronado vs Saturyne
  • Ophidian vs Gran Akuma
  • The Estonian ThunderFrog vs Kobald
  • The Swamp Monster vs Jaka
  • assailANT vs Dasher Hatfield
  • Mike Quackenbush and The Colony (Fire Ant and Green Ant) vs Mark Angelosetti and The Batiri (Kodama and Obariyon)

Wrestling Is Fun Hasta Banana

Saturday, September 29th, 2012

From Allentown, Pennsylvania - Featuring:

  • Saturyne vs Chuck Taylor
  • Oleg The Usurper vs JB Snow
  • STIGMA vs Soldier Ant
  • Jaka vs Grizzly Redwood
  • Johnny Ego vs Green Ant
  • Professor Hugo Neptunium vs Samir Tarik Mohammed
  • Frightmare and Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel) vs The Batiri (Kobald and Kodama)
  • Dasher Hatfield vs Alfredo Calzone
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Mark Angelosetti vs Mike Quackenbush

Wrestling Is Fun 4

Friday, July 13th, 2012

From Bethlehem, Pennsylvania - Featuring:

  • Dasher Hatfield vs Kobald
  • The Batiri (Kodama and Obariyon) vs Knight Eye For The Pirate Guy (Jolly Roger and Lance Steel)
  • Soldier Ant vs Johnny Ego
  • Jaka vs Jigsaw
  • Grizzly Redwood vs STIGMA
  • Frightmare vs Ophidian
  • The Devastation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster) vs 2 Dudes
  • Wrestling Is Fun Banana Title Match: Green Ant vs Mark Angelosetti

Wrestling Is Fun 3

Sunday, March 11th, 2012

From Allentown, Pennsylvania - Featuring:

  • Soldier Ant vs Kobald
  • El Oreo vs Aaron Scott vs CD Sensation
  • Saturyne vs Ophidian
  • Dasher Hatfield vs STIGMA
  • Gran Akuma vs Johnny Ego
  • Dalton Castle vs Mark Angelosetti
  • Elimination Match: The Batiri (Kodama and Obariyon) vs Jack Bonza and QT Marshall vs The Colony (Fire Ant and Green Ant)

Wrestling Is Fun 2

Saturday, March 10th, 2012

From Fountain Hill, Pennsylvania - Featuring:

  • Gran Akuma vs STIGMA
  • The Spectral Envoy (Hallowicked and UltraMantis Black) vs The Batiri (Kobald and Obariyon)
  • Jack Bonza vs Shazza McKenzie
  • Dragonfly vs Mark Angelosetti
  • Dasher Hatfield vs Ophidian
  • Fire Ant vs Johnny Ego
  • Jigsaw vs Kodama
  • Green Ant and Saturyne vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)

Wrestling Is Fun 1

Friday, November 18th, 2011

From Fountain Hill, Pennsylvania - Featuring:

  • Mark Angelosetti vs Danny Rage
  • Ophidian vs Kobald
  • Jigsaw vs STIGMA
  • Fire Ant and Saturyne vs Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream and Ice Cream Jr)
  • The New Sensations (Dr Callahan and JC Bouchard) vs The Spectral Envoy (Crossbones and UltraMantis Black)
  • Dasher Hatfield vs Johnny Ego
  • The Colony (Green Ant and Soldier Ant) vs The Batiri (Kodama and Obariyon)