Just Added

Viral Pro Wrestling Survival

From Viral Pro Wrestling

Saturday, April 14th, 2018

From Thomson, Georgia - Featuring:

  • Mr Sleaze vs Sugar Dunkerton
  • Viral Pro Wrestling Tag Team Title Number One Contendership Match: The Hierarchy (Adrian Armour and Murder-1) vs The Monster Squad (Billy Brash and Joshua Cutshall)
  • Tracer X vs Rey Fury
  • Viral Pro Wrestling Heavyweight Title Match: Chris Mayne vs Kenji Brea
  • Viral Pro Wrestling Tag Team Title Match: The Rock N Roll Express (Ricky Morton and Robert Gibson) vs The Hierarchy (Adrian Armour and Murder-1)
  • Drew Adler vs Darius Lockhart
  • Viral Pro Wrestling Outbreak Title Match: Owen Knight vs Wade Adams vs Sean Legacy vs TK Stark
  • Viral Pro Wrestling Heavyweight Title Number One Contendership: Hexx vs Chip Day

24 Hours of Chaos: "Total Chaos"

From Pro Wrestling Chaos

Thursday, March 1st, 2018

Pro Wrestling Chaos takes you behind the scenes with this documentary on their March event "Total Chaos"

Pro Wrestling Australia - Return Of The Ospreay

From Pro Wrestling Australia

Sunday, February 25th, 2018

From Paddington, Australia - Featuring:

  • BABES (Carter Deams and Matty Wahlberg) vs Mat Rogers and Paris De Silva
  • Jax Jordan vs Concrete Davidson
  • FaceBrooke vs Jessica Troy
  • Jack Bonza vs Mat Diamond
  • PWA Tag Team Title TLC Match: The Choc Blockers (Big Fudge and Shazza McKenzie) vs SMS (SnapChad and Unsocial Jordan)
  • Hair vs Leg Hair Match: Michael Spencer vs Ricky South
  • Rufio vs Adam Hoffman
  • Robbie Eagles vs Caveman Ugg vs Will Ospreay vs Mick Moretti  

Alpha-1 Watch The Throne

From Alpha-1 Wrestling

Sunday, April 22nd, 2012

From Hamilton, Ontario, Canada - Featuring:

  • The Steady Ballers (Alex Vega and Brent B) vs Justin Sane and Mike Rollins
  • Sebastian Suave vs Preston Myles
  • Alpha-1 Tag Team Title Match: Checkmate (Christopher Bishop and Lionel Knight) vs The Convoy (Dan Magnum and Steve Brown)
  • Eddie Kingston vs Joey Kings
  • Elimination Match: Alessandro Del Bruno, Ethan Page, Scotty O'Shea and Jen Blake vs Ashley Sixx, Timothy Krane, Jimmy Jacobs and Colin Delaney
  • Alpha-1 Alpha Male Title/Zero Gravity Title Ladder Match: Josh Alexander vs Cheech

Plancha Tendencies

From Demand Lucha

Sunday, July 30th, 2017

From Toronto, ON, Canada - Featuring:

  • Carter Mason Promo
  • Lionel Knight vs Freddie Mercurio
  • Opportunity Knocks 5-way:
    Holden Albright v Argus v Chip Punk v Mike Orlando v Hermit Crab
  • Mysterion Promo
  • Announcement of "Death of Hogtown" event
  • Royal Canadian Tag Team Championships:
    The Fraternity vs The Super Smash Bros. (c)
  • Deathproof Drunkweight Championship: 
  • Matt Cash v Shaunymo v WarHED v Jesse Amato (c)
  • Carter Mason vs Sonny Kiss
  • Space Monkey vs ACH
  • Lucha Premier Championship: 
    Aeroboy vs Desean Pratt (c)

Alpha-1 Stage 3

From Alpha-1 Wrestling

Sunday, February 5th, 2012

From Hamilton, Ontario, Canada - Featuring:

  • Ethan Page vs Alessandro Del Bruno vs Kevin Steen
  • Johnny Wave vs Jimmy Jacobs
  • Last Man Standing Match: Cheech vs Ashley Sixx
  • Alpha-1 Alpha Male Title Number One Contendership Elimination Match: Joey Kings vs Scotty O'Shea vs Mike Rollins vs Justin Sane
  • Alpha-1 Tag Team Title Match: Checkmate (Christopher Bishop and Lionel Knight) vs The Convoy (Dan Magnum and Steve Brown) vs Dysfunction (Anthony Darko and Timothy Krane) vs Steady Ballers (Alex Vega and Brent B)
  • Alpha-1 Alpha Male Title/Alpha-1 Zero Gravity Title Match: Josh Alexander vs Michael Elgin vs Brodie Lee

CHAO5 - Remastered

From Pro Wrestling Chaos

Saturday, June 9th, 2018

From Kingswood, England - Featuring:

  • The Hunter Brothers (Jim and Lee Hunter) vs Chief Deputy Dunne and Gideon
  • Maiden Of Chaos Title Match: Jinny vs Shax
  • ELIJAH vs Matt Horgan
  • Knights Of Chaos Title Match: Joey Ryan and Mike Bird vs Suuuper Ego (Kip Sabian and Martin Kirby) vs Crazy Teacups (Charlie Sterling and Eddie Ryan)
  • Dick Riley vs Beano vs Mark Haskins vs Angelico vs Chris Brookes
  • Wild Boar vs Sierra Loxton
  • King Of Chaos Title Match: Big Grizzly vs WALTER

Beyond Abbodanza - Remastered

From Beyond Wrestling

Tuesday, February 27th, 2018

From Worcester, Massachusets - Featuring:

  • Janelope (Joey Janela and Penelope Ford) vs Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka)
  • Josh Briggs vs DJ Z
  • Team PAWG (LuFisto and Jordynne Grace) vs Beaver Boys (John Silver and Alex Reynolds)
  • Massage NV (Dorian Graves and VSK) and Johnny Cockstrong vs Orange Cassidy, Dick Justice and Shockwave The Robot
  • GCW Heavyweight Title Match: Nick Gage vs Ricky Shane Page
  • The Viking War Party (Alex Herzog and Jake Parnell) vs The Hooligans (Devon and Mason Cutter) vs The Amityville Project (Mike Verna, Rex Lawless and Ryan Galeone)
  • American Strong (Rory Gulak and Jay Freddie) vs EYFBO (Mike Draztik and Angel Ortiz)
  • Powerbomb.tv Independent Title Match: Jonathan Gresham vs Martin Stone vs Tracy Williams

Superstars of Wrestling 2018

From Westside Xtreme Wrestling

Saturday, May 5th, 2018

From Oberhausen, Germany - Featuring:

  • Billy Gunn vs Emil Sitoci
  • Joey Mercury vs Dirty Dragan
  • Alexander James v Mil Muertes
  • Jay Lethal vs Lucky Kid
  • Killer Kelly and Marius Al-Ani vs Absolute Andy and Melanie Gray
  • wXw Shotgun Title Match: Bobby Gunns vs Christopher Daniels
  • wXw World Tag Team Title Match: Monster Consulting (Avalanche and Julian Nero) vs RISE (Ivan Kiev and Bouncer)
  • wXw Unified World Wrestling Title Match: Ilja Dragunov vs WALTER
  • wXw Women's Title Match: Toni Storm vs Tenille Dashwood

True Colors 2018

From Westside Xtreme Wrestling

Saturday, April 14th, 2018

From Dresden, Germany - Featuring:

  • wXw World Tag Team Title Match: Monster Consulting (Avalanche and Julian Nero) vs Jay FK (Francis Kaspin and Jay Skillet) vs Latin American Exchange (Santana and Ortiz)
  • Killer Kelly vs Audrey Bride
  • T-K-O vs Da Mack
  • wXw Unified World Wrestling Title Number One Contedership, Tables, Ladders and Chairs Match: Marius Al-Ani vs Absolute Andy
  • wXw Shotgun Title Number One Contendership Match: Lucky Kid vs Mark Davis vs Alexander James vs Ivan Kiev
  • wXw Unified World Wrestling Title Match: Ilja Dragunov vs WALTER

Zero1 USA, May 26, 2018

From Zero1 USA

Saturday, May 26th, 2018

From Mattoon, Illinois - Featuring: 

  • Battle Royal
  • J. Fowler and Nathen Edwards vs Stephen King and Cardini
  • Harker Dirge vs Ezra Zealous
  • Frank Wyatt vs Steve Manders
  • Zero1 USA World Tag Team Title Match: Joey O'Riley and Jordan Perry vs Danny Adams and Kevin Lee Davidson
  • Shank Barzini vs Jake Lander vs Oliver Cain
  • Zero1 USA Women's Title Match: Savanna Stone vs Rahne Victoria
  • Zero1 USA Heavyweight Title Match: Christian Rose vs Marko Stunt
  • Zero1 USA World Junior Heavyweight Title, Steel Cage Match: Gary Jay vs Jake Parnell 

 

Women's Wrestling Revolution Pre-Game Welcome Home Night 2

From Women's Wrestling Revolution

Thursday, April 26th, 2018

From Worcester, Massachusetts - Featuring:

  • Solo Darling vs Davienne
  • Faye Jackson vs Oceanea
  • Tasha Steelz vs Karen Q
  • Skylar vs Tessa Blanchard

Welcome Home Night 1 - Remastered

From Beyond Wrestling

Wednesday, April 25th, 2018

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring:

  • LAX (EYFBO and Homicide) vs Dasher Hatfield, Mr Touchdown and Icarus
  • MJF vs Jaka
  • John Silver vs Rory Gulak
  • Cam Zagami vs Jordynne Grace
  • Jonathan Gresham vs Puma King
  • Orange Cassidy vs Johnny Cockstrong
  • Joey Janela and Orange Cassidy vs Tracy Williams and Wheeler Yuta
  • Matthew Riddle vs Josh Briggs 
  • Kimber Lee vs Tessa Blanchard
  • Nick Gage vs Chuck Taylor 

Hook

From Excellence Professional Wrestling

Saturday, April 14th, 2018

From Sellersville, Pennsylvania - Featuring: 

  • Cats of Destiny vs The Breakfast Club (CPA and Francis Kipland Stevens)
  • The Beach Bums (Freddy Flamingo IV and TJ Crawford) vs Hermit Crab and Kobald
  • Manny Martinez vs Danger Jameson
  • Icarus vs Buck Gunderson
  • Miranda Vionette vs Bradford Montague
  • Green Ant and MC Hardbody vs Frank McCabe and Roni Moses
  • Excellence Title Match: Hallowicked vs Johnny Moran
  • Yapapi Strap Match: Havoc vs Proletariat Boar Of Moldova 

16 Carat Gold 2018 Night 3

From Westside Xtreme Wrestling

Sunday, March 11th, 2018

From Oberhausen, Germany - Featuring: 

  • 16 Carat Semifinal: Absolute Andy vs Timothy Thatcher
  • 16 Carat Semifinal: Keith Lee vs David Starr
  • wXw Unified World Wrestling Title Match: Ilja Dragunov vs Matt Riddle
  • wXw Women's Title Match: Toni Storm vs Session Moth Martina vs Wesna vs Killer Kelly
  • wXw World Tag Team Title Match: Ringkampf (Timothy Thatcher and WALTER) vs RISE (John "Bad Bones" Klinger and Da Mack)
  • CCK (Chris Brookes and Travis Banks) and Jonah Rock vs Mike Bailey, Matt Sydal and Marius Al-Ani
  • Emil Sitoci vs Lucky Kid vs Mark Haskins vs Alexander James
  • 16 Carat Tournament Final

We Love Wrestling Tour 2018: London

From Westside Xtreme Wrestling

Saturday, March 24th, 2018

From London, England - Featuring:

  • wXw Shotgun Title Match: Bobby Gunns vs TK Cooper
  • Millie McKenzie vs Killer Kelly
  • Marius Al-Ani vs Chris Brookes
  • World Tag Team League 2018 Qualifying Match: Aussie Open (Mark Davis and Kyle Fletcher) vs The Hunter Brothers (Jim and Lee Hunter)
  • Jack Sexsmith vs Alexander James
  • wXw Unified World Wrestling Title Match: Ilja Dragunov vs WALTER vs Travis Banks vs David Starr 

We Love Wrestling Tour 2018: Frankfurt

From Westside Xtreme Wrestling

Saturday, April 21st, 2018

From Frankfurt, Germany - Featuring: 

  • David Starr vs Emil Sitoci vs Marius Al-Ani vs Ivan Kiev
  • Absolute Andy vs Dirty Dragan
  • Melanie Gray vs Killer Kelly
  • wXw Shotgun Title Match: Bobby Gunns vs Mark Davis
  • wXw World Tag Team Title match: Monster Consulting (Avalanche and Julian Nero) vs Arrows of Hungary (Dover and Icarus)
  • Lucky Kid vs Zack Sabre Jr

wXw Shotgun 357

From Westside Xtreme Wrestling

Wednesday, June 6th, 2018

The wXw Shotgun #1 Contendership Tournament moves on. Two Alex Wright students meet each other inside the squared circle. It's Juvenile X vs. T-K-O. The other quarter final bout might be a little rougher. It's Kämpfer vs. Keiler - Mike Schwarz vs. Veit Müller.

Also: RISE, Jay FK and Monster Consulting meet. Dirty Dragan and Emil Sitoci get to talk after Emil's comments about Dragan's victories actually not benefiting him.

Commonwealth Cup 2018 Night 2 - Streaming Replay

From NOVA Pro Wrestling

Saturday, June 9th, 2018

Live from Annandale, Virginia - Featuring:

  • The 2018 Commonwealth Cup Semi Final Matches
  • The 2018 Commonwealth Cup Women's Finals
  • Alexander James vs Jimmy Jacobs
  • For the NWA World's Heavyweight Chammpionship: Nick Aldis (c) vs Isaiah Frazier
  • The Carnies (Nick Iggy and Kerry Awful) vs Nick Gage and "Safety First" Tim Donst
  • The 2018 Commonwealth Cup Final Four-Way Eliminator Match

Commonwealth Cup 2018 Night 1 - Streaming Replay

From NOVA Pro Wrestling

Friday, June 8th, 2018

Live from Annandale, Virginia - Featuring:

  • Men's Commonwealth Cup First Round Match: Logan Easton LaRoux vs Arik Royal
  • Men's Commonwealth Cup First Round Match: Jonathan Gresham vs Dominic Garrini
  • Men's Commonwealth Cup First Round Match: Fred Yehi vs "Safety First" Tim Donst
  • Angelus Layne, Terra Calaway, and Veda Scott vs Allie Kat, Faye Jackson, and Jordynne Grace
  • Men's Commonwealth Cup First Round Match: Sage Philips vs Jimmy Jacobs
  • Men's Commonwealth Cup First Round Match: "Hot Sauce" Tracy Williams vs Curt Stallion
  • Men's Commonwealth Cup First Round Match: Beau Crockett vs Homicide
  • Men's Commonwealth Cup First Round Match: Alexander James vs Wheeler YUTA
  • Men's Commonwealth Cup First Round Match: Pierre Carl Oullet vs Nick Gage

Solid Gold

From Beyond Wrestling

Saturday, May 26th, 2018

From East Greenwich, Rhode Island - Featuring:

  • Lufisto vs AR Fox (with the Skulk)
  • Chuck Taylor vs Chuck Taylor™
  • Ryan Galeone vs Bill Carr
  • Beaver Boys (John Silver and Alex Reynolds) vs The Dream Team (Jonathan Gresham and Thomas Sharp with Stokely Hathaway)
  • Keith Lee vs Jerome Daniels
  • David Starr vs Penelope Ford
  • Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs Massage NV (VSK and Dorian Graves)
  • Kimber Lee vs Josh Briggs
  • LAX (Santana and Ortiz) vs Ring Kampf (Timothy Thatcher and WALTER)

Benefit For Acid Jaz

From IWA Mid-South Wrestling

Sunday, June 7th, 2009

From Joliet, Illinois - Featuring:

  • Atsushi Sawada vs Rip Impact
  • C-Red vs Ninja Bill
  • IWA Mid-South Light Heavyweight Title Match: Jason Hades vs Prince Mustafa Ali
  • Hunter Matthews vs Trauma
  • Michael Elgin vs Ethan Page
  • Willie Richardson and Dymond vs Larry Sweeney and Mickie Knuckles
  • Josh Raymond vs Sal Thomaselli 
  • Human Tornado vs Marshe Rockett
  • Dingo and Jim Fannin vs Ian Rotten and Necro Butcher 

Summer Scorcher 2010

From IWA Mid-South Wrestling

Saturday, June 26th, 2010

From Bellevue, Illinois - Featuring: 

  • Cash Cavins and Cole James vs Jonathan Napier and Justice Jones
  • Neil Diamond Cutter vs Hunter Matthews
  • Tyler Priegel vs Dan The Man
  • The Dixieland Destroyer vs Kyle Rich
  • Samuray del Sol vs Josh Raymond
  • David Clark vs Matt Cage
  • IWA Mid-South Light Heavyweight Number One Contendership Match: Markus Crane and Sal Thomaselli vs Corbin Blaze and Hammett 
  • The Victorious Secret (Cameron Salem and Mason Conrad) vs The Hooligans (Devin and Mason Cutter)
  • Jonathan Gresham vs Jimmy Jacobs
  • IWA Mid-South Light Heavyweight Title, No DQ Match: Ryan Phoenix vs Jaysin Strife 

IWA Mid-South Tryout Show

From IWA Mid-South Wrestling

Friday, June 25th, 2010

From Bellevue, Illinois - Featuring: 

  • Scott Keyes vs Jason Rose
  • Tyler Priegel vs Corbin Blaze 
  • Donovan Ruddick vs Uhaa Nation
  • Bucky Collins vs Jonathan Gresham
  • Kaige Kuttler vs Reed Bentley
  • Jonathan Napier vs Temple Rain
  • Five Man Battle Royal
  • IWA Mid-South Light Heavyweight Title Match: Ryan Phoenix vs Ric Brutal

Deja Vu 3: Wired

From Combat Zone Wrestling

Saturday, August 13th, 2005

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring: 

  • BLKOUT (Eddie Kingston and Sabian) vs DJ Hyde and Jon Dahmer
  • Excalibur vs Beef Wellington 
  • CZW Junior Heavyweight Title Number One Contedership Ladder Match: Derek Frazier vs Niles Young
  • Arik Cannon vs JC Bailey
  • CZW Iron Man Title Match: Franky The Mobster vs Kevin Steen
  • Loser Leaves Town Match: Nate Webb vs B-Boy
  • Ruckus vs Mike Quackenbush
  • The Kings Of Wrestling (Chris Hero and Claudio Castagnoli) vs Mike Quackenbush and Ruckus
  • El Generico vs Super Dragon
  • CZW Ultraviolent Underground Title, No Ropes Barbed Wire Match: JC Bailey vs Necro Butcher

A Cold Day In May

From IWA Mid-South Wrestling

Saturday, May 23rd, 2009

From Joliet, Illinois - Featuring: 

  • Juice Robinson vs Jeff Brooks
  • Ash, Jason Hades and Sal Thomaselli vs The Hooligans (Devin and Mason Cutter) and Neil Diamond Cutter
  • The Yellow Dog vs Donnie Peppercricket
  • The Yellow Dog vs American Nightmare
  • The Yellow Dog vs Kid Hybrid
  • The Yellow Dog vs Ethan Page
  • xOMGx vs Prince Mustafa Ali
  • Drake Younger vs Michael Elgin
  • Colt Cabana vs Marshe Rockett
  • IWA Mid-South Light Heavyweight Title Match: Jimmy Jacobs vs Egotistico Fantstico 
  • Shane Hollister vs Al Snow
  • IWA Mid-South Title Match: Dingo vs Ian Rotten 

Opportunity

From IWA Mid-South Wrestling

Friday, May 22nd, 2009

From Bellevue, Illinois - Featuring:

  • Mark Sterling vs Neil Diamond Cutter
  • Ian Rotten vs Juice Robinson
  • Drake Younger vs Jon Moxley
  • xOMGx vs Egotistico Fantastico
  • Last Man Standing Match: Michael Elgin vs Keith Walker
  • Prince Mustafa Ali vs Mike Sydal
  • The Hooligans (Devin and Mason Cutter) vs Ash and Sal Thomaselli
  • Al Snow vs Ryan Phoenix
  • IWA Mid South Title Match: Dingo vs The Yellow Dog
  • IWA Mid South Light Heavyweight Title Match: Jimmy Jacobs vs Jason Hades

Night Of Infamy 4

From Combat Zone Wrestling

Saturday, November 12th, 2005

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring:

  • CZW Junior Heavyweight Title, Number One Contendership Match: Nate Webb vs Niles Young
  • Team Masturbation (Beef Wellington and Excalibur) vs Adam Flash and B-Boy
  • Necro Butcher and Danny Havoc vs Jon Dahmer and DJ Hyde
  • Heretic vs Sabian
  • CZW Junior Heavyweight Title Match: Derek Frazier vs Sexxxy Eddy vs JC Bailey
  • CZW Iron Man Title, Number One Contendership Match: Chris Sabin vs Mike Quackenbush
  • CZW Heavyweight Title Match: Ruckus vs Claudio Castagnoli 
  • Last Man Standing Match: Chris Hero vs Eddie Kingston
  • Shattered Dreams Match: Nick Gage and JC Bailey vs Tough Crazy Bastards (Necro Butcher and Toby Klein)

Truth Or Consequences

From Combat Zone Wrestling

Saturday, June 14th, 2003

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring: 

  • Steel Cage, BJW Deathmatch Title Match: The Messiah vs Nick Gage vs Nate Hatred
  • Sonjay Dutt vs Deranged
  • Grim Reefer vs Niles Young vs Jon Dahmer
  • Z-Barr, Derek Frazier and Greg Matthews vs Adam Flash, Danny Rose and Ian Knoxx
  • Chris Cash vs GQ
  • B-Boy vs Jimmy Rave
  • Tony Mamaluke vs Nick Mondo vs Reckless Youth vs Nick Berk
  • CZW Junior Heavyweight Title Match: Ruckus vs Ric Blade
  • CZW Tag Team Title Match: The Briscoe Brothers (Jay and Mark Briscoe) vs The Backseat Boyz (Trent Acid and Johnny Kashmere)
  • I Quit, Ultraviolent Strap Match: Rockin Rebel vs Zandig

High Stakes

From Combat Zone Wrestling

Saturday, May 11th, 2002

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring: 

  • Rockin Rebel and Greg Matthews vs Towel Boy and Hurricane Kid
  • Ruckus vs Derek Frazier
  • Chris Hero vs Ruckus
  • Rain vs Lacey
  • Nick Berk and Ty Street vs Ian Knoxx and Chris Stylz vs GQ and Chris Cash
  • Z-Barr vs Danny Rose vs Heavy Max Feury
  • The Backseat Boyz (Trent Acid and Johnny Kashmere) vs M-Dogg 20 and Josh Prohibition 
  • CZW Tag Team Title Match: The H8 Club (Nick Gage and Nate Hatred) vs VD 
  • Jerry Lynn vs Trent Acid
  • High Stakes, CZW Heavyweight Title Match: Justice Pain vs Adam Flash vs The Messiah vs Nick Mondo

This Time It's Personal

From Combat Zone Wrestling

Saturday, February 9th, 2002

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring:

  • Chris Cash vs GQ
  • Nick Berk vs Quiet Storm
  • The Midnight Outlaws vs Ian Knoxx and Chris Stylz
  • Ruckus and Greg Matthews vs The Rachies (Adam Flash and Danny Rose)
  • The Messiah vs Nick Mondo 
  • CZW Tag Team Title Match: The Ballard Brothers vs The Backseat Boyz (Trent Acid and Johnny Kashmere)
  • CZW Heavyweight Title Match: Justice Pain vs Nick Gage
  • CZW Ownership, Barbed Wire Ropes and Barbed Wire Canvas Match: Zandig vs Lobo

wXw Shotgun 356

From Westside Xtreme Wrestling

Wednesday, May 30th, 2018

This week the wXw Shotgun Championship Tournament finally starts. Julian Pace faces Lucky Kid and Ivan Kiev has to take on Marius Al-Ani. 16 Carat Gold Winner Absolute Andy is still on his VeterAAn-Tour.  Who is a Rookie? For him, Ilja Dragunov. How will the wXw Unified World Wrestling Champion react to that statement? Find out tonight, only on wXw Shotgun!

Plus, this Shotgun Episode features Interviews and backstage moments with Lufisto, Melanie Gray, Dirty Dragan, Jay-FK and RISE.

Enjoy and let us know what you think!

wXw Shotgun Championship No. 1 Contender Tournament:

  • Julian Pace vs. Lucky Kid
  • Ivan Kiev vs. Marius Al-Ani

Battle Rock

From Demand Lucha

Sunday, August 27th, 2017

From Toronto, Ontario, Canada - Featuring:

  • THIS IS A PRE-SHOW?

  • "Deathproof" Barbwire Net Match
    Shanuymo vs Warhed
  • Hermit Crab vs "The Lounge Lizard" Argus
  • Musical Performance
  • Orbiting Death Ray "Stampede"


  • MAIN CARD
  • HOGTOWN OPENWEIGHT CHAMPIONSHIP
    5-Way Scramble:
    Buck Gunderson(c) v Lionel Knight v Smiley v Kobe Durst v Mind Eraser
  • ROYAL CANADIAN TAG TEAM CHAMPIONSHIP
    Careers vs Titles:
    The SSB vs The Fraternity(c)
  • SPECIAL ATTRACTION
    Freddie Mercurio vs Grado
  • MAIN EVENT TRIOS MATCH
    Los Rudos: Carter Mason / Mike Orlando / Juan Francisco de Coronado vs Los Technicos: Premier Champion Desean Pratt / Sonny Kiss / Super Crazy

DTU Sinodales

From DTU Lucha Profesional Mexicana

Thursday, May 17th, 2018

From Tulancingo, Hidalgo, Mexico - Featuring: 

  • Corazon Latino, Dayami and Zarco vs Extreme Flyer, Josh Sniper and Saider
  • Devitt Rodriguez and Hard Boy vs Billy Gamer and Luigi
  • Dalys la Caribena vs La Magnifica 
  • Black Fire vs Tiburon vs Hercules Negro vs Hormiga vs Kameth
  • Crazy Boy, Negro Casas and Paranoiko vs Jimmy, Mr Condor and Camuflaje

Jumpers For Ringposts - Remastered

From Pro Wrestling Chaos

Saturday, April 28th, 2018

From Yate, Gloucestershire, England - Featuring:

  • Nathan Bane v Flash Morgan Webster
  • Beano vs Wild Boar
  • Tenille Dashwood vs Sierra Loxton
  • Knights of Chaos Title Match: The Brotherhood (ELIJAH and LK Mezinger) vs Drew Parker and Mike Bird vs Crazy Teacups (Charlie Sterling and Eddie Ryan)
  • Brendan White vs Gideon
  • King of Chaos Title, Elimination Match: Big Grizzly vs Jeff Cobb vs Dick Riley vs James Drake 

Do or Die 4

From Prestige Wrestling

Friday, March 30th, 2018

From Hermiston, Oregon - Featuring

  • Kaine Jaiden vs Sonico
  • Herman Nerdstrom vs Romeo Ramirez
  • Drexl vs HBQ Quiz
  • Julian Whyt vs Mike Santiago
  • Team C4 and SCHAFF vs Nick Radford, CJ Edwards and Caiden Cassidy
  • Simon Grimm vs King Khash
  • Tom Lawlor vs MV Young 

Lines In The Sand

From Excellence Professional Wrestling

Saturday, September 9th, 2017

From Sellersville, Pennsylvania - Featuring: 

  • Mathias Glass vs Manny Martinez 
  • Havoc and Sal The Pug vs Frank McCabe and James Winthrope III
  • Danger Jameson vs Hermit Crab
  • Buck Gunderson vs Matt Sells
  • Icarus vs Dylan Black
  • MC Hardbody vs Hallowicked
  • Johnny Moran vs Clutch Adams
  • Rory Gulak vs Gran Akuma 

They Live

From C*4 Wrestling

Friday, May 25th, 2018

From Ottawa, Ontario, Canada - Featuring:

  • Brent Banks vs Brute Van Slyke vs Mark Wheeler vs Michael Von Payton vs Shelton Jean vs Wheeler YUTA
  • Latin American Exchange (Ortiz and Santana) vs The Fraternity (Channing Decker and Trent Gibson)
  • Josh Briggs vs Mathieu St-Jacques
  • Evil Uno and Franky The Mobster vs Stu Grayson and Vanessa Kraven
  • C4 Underground Title Match: Benjamin Tull (c) vs Chris Dickinson
  • C4 Title Four Way Dance No Disqualification No Count Out Match: Kobe Durst (c) vs Eli Everfly vs Josh Alexander vs Matt Angel

All Day

From Women's Wrestling Revolution

Sunday, May 27th, 2018

Live from Worcester, MA - Featuring:

  • Team PAWG (Lufisto and Jordynne Grace) vs Tasha Steelz and Karen Q
  • Allie Recks vs Delmi Exo
  • Samara vs Oceanea
  • The Wido Belmont vs Kris Stadtlander
  • Alisha and Gilian Leigh vs The Bird and The Bee (Willow Nightingale and Solo Darling)
  • Kimber Lee vs Penelope Ford
  • Skylar vs Chelsea Green
  • For the Powerbomb.tv Independent Championship: Tracy Williams (c) vs Tessa Blanchard
  • Deonna Purrazzo vs Davienne

All Day

From Beyond Wrestling

Sunday, May 27th, 2018

Live from Worcester, MA - Featuring:

  • Team Pazuzu Open Challenge
  • AR Fox vs Jerome Daniels
  • CHIKARA YLC: Cam Zagami (c) vs Green Ant
  • Jonathan Gresham vs Josh Briggs
  • WALTER vs Joey Janela
  • Matt Riddle vs  Wheeler YUTA
  • Keith Lee vs Mia Yim

Hell On Earth 8

From Absolute Intense Wrestling

Friday, November 23rd, 2012

From Cleveland, Ohio - Featuring: 

  • The Submission Squad (Evan Gelistico and Pierre Abernathy) vs The Old School Express (Jock Samson and Marion Fontaine)
  • Davey Vega vs Louis Lyndon vs Josh Alexander
  • Ethan Page vs Colin Delaney
  • AIW Tag Team Title Match: The Batiri (Kodama and Obariyon) vs Hope And Change (Gregory Iron and Veda Scott)
  • AIW Women's Title Match: Allysin Kay vs KC Warfield
  • AIW Tag Team Title, Number One Contendership Match: Irish Airborne (Dave and Jake Crist) vs Youthanazia (Josh Prohibition and Matt Cross)
  • Johnny Gargano vs Michael Elgin
  • Team AIW (BJ Whitmer, Chris Dickinson, Eddie Kingston and Tim Donst) vs NIXON (Bobby Beverly, Eric Ryan, Necro Butcher, and Rickey Shane Page)
  • Iron Man Match: ACH vs AR Fox

wXw Shotgun 355

From Westside Xtreme Wrestling

Wednesday, May 23rd, 2018

Bobby Gunns has a big announcement for the upcoming summer! What are his future plans? Lucky Kid had his shot at the wXw Shotgun Championship. Twice! Both times Tarkan Aslan was the decisive point and has to explain his actions now. Furthermore Monster Consulting is still trying to get their wXw Tag Team Championships back. That is not a comfortable situation for Christian Michael Jakobi. Plus, this Shotgun Episode features Interviews and backstage moments with Kay Lee Ray, Zack Sabre Jr., WALTER and Jay-FK. 

wXw Shotgun Championship Match:
Bobby Gunns vs. David Starr

So You Think You Can Wrestle?

From IWA Mid-South Wrestling

Friday, July 24th, 2009

From Bellevue, Illinois - Featuring:

  • Jack Static vs Chic Canyon
  • Cabal vs Max Archer
  • AR Fox vs Jake Diamond
  • Iceman vs Felix Gaines
  • Mephisto vs Steven Smith
  • Matt Morris vs TJ Panic
  • Dantel Jenkins and Derek Cornell vs The Yellow Dogs
  • Paul Rose vs Jay Spade
  • Marcus Murder vs Leon Strider
  • Cole James vs Davey Boy Sloan
  • Chris Havius vs Stephen Saint 

Battle Of The Future Stars 2

From IWA Mid-South Wrestling

Friday, July 10th, 2009

From Bellevue, Illinois - Featuring: 

  • The Dixieland Destroyer vs Kid Fabulous
  • Josh Raymond vs Jimmy Jacobs
  • Jimmy Jacobs and Josh Raymond vs The Hooligans (Devin and Mason Cutter)
  • Battle Of The Future Stars 2 Tournament First Round: Tim Donst vs Shane Hollister
  • Battle Of The Future Stars 2 Tournament First Round: Ricochet vs Marshe Rockett
  • IWA Mid-South Light Heavyweight Title, Battle Of The Future Stars 2 Tournament First  Round: Ryan Phoenix vs Jason Hades 
  • Battle Of The Future Stars 2 Tournament First Round: Jon Moxley vs Donovan Cain 
  • Battle Of The Future Stars 2 Tournament Second Round (Tag): Ricochet and Shane Hollister vs Jason Hades and Ryan Phoenix
  • Battle Of The Future Stars 2 Tournament Second Round (Tag): Jon Moxley and Tim Donst vs Donovan Cain and Marshe Rockett 
  • Battle Of The Future Stars 2 Tournament Third Round (8 man tag): Jason Hades, Jon Moxley, Ricochet and Shane Hollister vs Donovan Cain, Marshe Rockett, Ryan Phoenix and Tim Donst 
  • Prince Mustafa Ali vs Tyler Black
  • Battle Of The Future Stars 2 Tournament Final: Ricochet vs Jon Moxley 

The Making Towns Classic

From Making Towns Wrestling

Saturday, May 12th, 2018

From Nashville, Tennessee - Featuring: 

  • First Round: Allie Kat vs Su Yung
  • First Round: Nina Monet vs Faye Jackson
  • First Round: Christi Jaynes vs Harlow O'Hara
  • First Round: Jordynne Grace vs Savanna Stone
  • First Round: Hudson Envy vs Penelope Ford
  • First Round: Aja Perera vs Laynie Luck
  • First Round: Veda Scott vs Kylie Rae
  • First Round: Samantha Heights vs Priscilla Kelly 
  • Semi-Final Number One
  • Semi-Final Number Two
  • Semi-Final Number Three
  • Semi-Final Number Four
  • Sophie King vs Arc Williams
  • Su Yung and Arc Williams vs Nina Monet and Savanna Stone
  • Making Towns Classic Final, Four Way Elimination Match

Simply The Best 9

From IWA Mid-South Wrestling

Saturday, July 20th, 2013

From Clarksville, Indiana - Featuring: 

  • Jack Thriller vs Collin Holmes 
  • Chris Hamrick vs BJ Whitmer
  • Thunderkitty vs Randi West
  • Reed Bentley and Trik Davis vs Jimmy Jacobs and Zack Gowen
  • Fans Bring The Weapons Match: Matt Tremont vs Devon Moore
  • Pick Your Poison Battle Royal
  • Zero1 International Junior Heavyweight Title Match: Jonathan Gresham vs Hy-Zaya
  • Necro Butcher vs Kyle O'Reilly 
  • Davey Richards vs Scotty Vortekz 
  • Tables, Ladders and Chairs Match: La Resistance (Harry Palmer and Mark Wolf) vs Nate Webb
  • No Ropes Barbed Wire Match: Ian Rotten vs Simon Sezz

Winter Wars 2010

From IWA Mid-South Wrestling

Saturday, January 2nd, 2010

From Litchfield, Illinois - Featuring: 

  • Blake Steel vs Dan The Man
  • Neil Diamond Cutter vs Matt Cage
  • Markus Crane vs Shane Hollister
  • IWA Mid-South Heavyweight Title Tournament, First Round: Necro Butcher vs Eugene Dinsmore
  • The Submission Squad (Evan Gelistico and Pierre Abernathy) vs Bucky Collins and Ryan Phoenix vs The Hooligans (Devin and Mason Cutter)
  • Stretcher Match: The Dixieland Destroyer vs Ian Rotten
  • Mike Sydal vs Jeremy Wyatt
  • Bill The Butcher vs Mark Sterling
  • Tyler Black vs Jimmy Jacobs 

Wrestling With A Heart 2

From IWA Mid-South Wrestling

Friday, December 4th, 2009

From Litchfield, Illinois - Featuring: 

  • Poodoo The Cow vs Gary Jay
  • Mike Sydal vs Jimmy Jacobs
  • Mark Sterling vs Dan The Man
  • The Dixieland Destroyer vs Ian Rotten
  • The Hooligans (Devin and Mason Cutter) vs The Submission Squad (Evan Gelistico and Pierre Abernathy) 
  • Blake Steel and Matt Cage vs Bucky Collins and Ryan Phoenix 
  • Markus Crane vs Neil Diamond Cutter
  • Sal Thomaselli vs Tyler Black
  • IWA Mid-South Light Heavyweight Title, Number One Contendership Match: Ricochet vs Shane Hollister vs Prince Mustafa Ali vs Chuck Taylor 

April Bloodshowers 2009

From IWA Mid-South Wrestling

Saturday, April 4th, 2009

From Joliet, Illinois - Featuring: 

  • Ash and Sal Thomaselli vs Da Soul Touchaz (Marshe Rockett and Trauma) 
  • The Yellow Dog vs Hunter Matthews
  • Chicago Street Fight: Bad Breed (Axl and Ian Rotten) and Mickie Knuckles vs The Hooligans (Devin and Mason Cutter) and Rain 
  • Keith Walker vs Michael Elgin
  • Stephen Saint vs Bill The Butcher
  • Ryan Phoenix vs Juice Robinson 
  • Jason Hades vs Bryan Skyline 
  • Egotistico Fantastico vs Ricochet 
  • IWA Mid-South Heavyweight Title Match: Dingo vs Prince Mustafa Ali
  • No Ropes Barbed Wired Match: Dysfunction vs Corporal Robinson 

March Massacre 2009

From IWA Mid-South Wrestling

Friday, March 20th, 2009

From Bellevue, Illinois - Featuring: 

  • Juice Robinson vs Ryan Phoenix 
  • Josh Raymond vs Hunter Matthews
  • Shane Hollister vs Jason Hades
  • The Yellow Dog vs Jeff Brooks
  • The Hooligans (Devin and Mason Cutter) vs Bad Breed (Axl and Ian Rotten) 
  • Jon Moxley vs Michael Elgin
  • Prince Mustafa Ali vs Mickie Knuckles
  • Joey Grunge vs Tracy Smothers
  • IWA Mid-South Heavyweight Title Match: Dingo vs Masada
  • Barbed Wire Bat Match: Elkview Adam vs Madman Pondo
  • Lighttubes, Ladder and Barbed Wire Ladder Match: Danny Havoc vs Devon Moore 

Nuthin But A G Thang

From Absolute Intense Wrestling

Friday, April 25th, 2014

From Cleveland, Ohio - Featuring:

  • Tim Donst vs Alex Shelley
  • Tyson Dux vs Shane Hollister 
  • Veda Scott vs Seleziya Sparx
  • Davey Vega vs Matt Cross vs Brent Banks vs Bobby Beverly vs Cheech vs Lucas Towns 
  • Josh Prohibition vs Gregory Iron
  • AIW Women's Title Match: Athena vs Nikki Storm
  • AIW Tag Team Title Match: Jollyville Fuck-Its (Russ Myers and T-Money) vs Eric Ryan and Rickey Shane Page vs Flip Kendrick and The Duke
  • AIW Absolute Title Match: Michael Elgin vs Colin Delaney 
  • ACH and Johnny Gargano vs Ethan Page and Louis Lyndon 

Fresh Meat

From Absolute Intense Wrestling

Saturday, October 3rd, 2015

From Cleveland, Ohio - Featuring:

  • Louis Lyndon vs Skyler Fayden
  • Jackson Stone vs John Greed vs Big Moe vs Broderick Shaw vs Benjamin Boone vs John Silver
  • AIW Intense Title Match: Gregory Iron vs Space Monkey
  • Johnny Gargano vs Brian Carson
  • Dr. Daniel C Rockingham and Joshua Singh vs Eric Ryan and Flip Kendrick
  • Frankie Flynn vs Eddie Kingston 
  • Hot Sauce Entertainment (Tracy Williams and Tyson Dux) vs Weird World (Alex Kellar and Evan Adams)
  • No DQ Match: Mad Man Pondo vs Kaplan
  • AIW Absolute Title Match: Rickey Shane Page vs Alex Daniels 

Girls Night Out

From Absolute Intense Wrestling

Friday, May 15th, 2009

From Cleveland, Ohio - Featuring: 

  • AIW Women's Title Tournament: Mary Elizabeth vs Sammi Lane
  • AIW Women's Title Tournament: Hailey Hatred vs Allison Wonderland
  • AIW Women's Title Tournament: Jennifer Blake vs Brittany Force
  • AIW Women's Title Tournament: Jessicka Havok vs Super Oprah 
  • Faith In Nothing (Christian Faith and Vincent Nothing) vs The New Beverly Brothers (Bobby and Brady Beverly)
  • AIW Women's Title Tournament: Sammi Lane vs Jessicka Havok 
  • AIW Women's Title Tournament: Hailey Hatred vs Jennifer Blake 
  • AIW Tag Team Title: The Young Studs (Eric Ryan and TJ Dynamite) vs Flip Kendrick and Louis Lyndon 
  • AIW Intense Title Match: Johnny Gargano vs Josh Prohibition 
  • AIW Women's Title Tournament Final: Hailey Hatred vs Sammi Lane 

LUCHAPALOOZA

From Demand Lucha

Sunday, March 25th, 2018

From Toronto, Ontario, Canada - Featuring:

  • Opening Hype Up:
    "Tornado" Kevin Gray vs Seraphis w/ Ophidian
  • Hardcore Hootenanny:
    Warhed vs Jessie Mack
  • Joel Gertner Debut & Monologue
  • 5-Man Lucha Chaos Scramble:
    Lionel Knight v Movado v Ashton Wahganda v Razerhawk v Jody Threat
  • Wild Kingdom Showdown:
    Chip Punk vs Merlok
  • The Frat House:
    Special Guests: "Playboy' John Atlas & Velvet Jones
  • #1 Contendership Match:
    "King of the North" Carter Mason vs "Walking Weapon"Josh Alexander
  • Lucha Premier Championship:
    Sexxxy Eddy vs Ophidian(c) w/ Seraphis

Gauntlet For The Gold 10

From Absolute Intense Wrestling

Friday, March 20th, 2015

From Cleveland, Ohio - Featuring: 

  • Eric Ryan vs Nikki Storm vs Tyler Thomas vs Flip Kendrick vs Tracy Williams vs Tyson Dux 
  • Jasmin vs Alexia Nicole 
  • AIW Tag Team Title Match: The Forgotten (BJ Whitmer and Jimmy Jacobs) vs To Infinity and Beyond (Cheech and Colin Delaney) 
  • AIW Intense Title Match: Davey Vega vs Chris Sabin vs Candice LeRae vs Louis Lyndon 
  • Raymond Rowe vs Johnny Gargano 
  • Rickey Shane Page vs 2 Cold Scorpio 
  • AIW Absolute Title Match: Josh Alexander vs Dick Justice 
  • AIW Absolute Title, Number One Contendership Gauntlet For The Gold Battle Royal 

High Stakes III: Joker's Wild

From Combat Zone Wrestling

Saturday, July 9th, 2005

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring:

  • CZW Ultraviolent Underground Title Match: JC Bailey vs Necro Butcher 
  • Niles Young vs Derek Frazier 
  • Claudio Castagnoli vs Beef Wellington 
  • High Stakes: B-Boy, Sexxxy Eddy and Nate Webb vs BLKOUT (Eddie Kingston, Ruckus and Sabian) 
  • CZW Iron Man Title Match: Franky The Mobster vs Chris Hero
  • CZW Junior Heavyweight Title Match: Mike Quackenbush vs Tony Mamaluke
  • CZW Tag Team Title, Fans Bring The Weapons Match: The H8 Club (Justice Pain and Nick Gage) vs Tough Crazy Bastards (Necro Butcher and Toby Klein 

Luchafest 2

From Demand Lucha

Saturday, September 23rd, 2017

From Toronto, Ontario, Canada - Featuring:

  • Hype-Up Match: 
  • Argus vs Chip Punk
  • Luchafest 2:
    Ophidian vs Carter Mason
  • Wheeler Yuta vs Freddie Mercurio
  • Fraternity vs Team Mexico (Aeroboy and Psicosis Jr.)
  • Deathproof Fight Club Championship:
    Danny Orlando(c) vs Smiley w/ Trixie
  • Lucha Premier Championship:
    Tyson Dux vs Desean Pratt(c)

Only The Strong: Scarred 4 Life

From Combat Zone Wrestling

Saturday, February 5th, 2005

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring: 

  • Derek Frazier vs The Heretic
  • The Kings of Wrestling (Chris Hero and Claudio Castagnoli) vs DJ Hyde and Jon Dahmer
  • Skayde vs Milanito Collection at
  • IWS Tag Team Title, Elimination Match: The Flying Hurricanes (Kenny The Bastard and Takao) vs Ghost Shadow and Spyral vs Beef Wellington and El Generico vs Money Is Legal (K-Murda and K-Pusha)
  • BLKOUT (King and Sabian) vs SBS (Excalibur and Super Dragon)
  • Tables and Ladders Match: Kaos vs Adam Flash
  • CZW Tag Team Title Match: Team Cash (Chris Cash and Nate Webb) vs The H8 Club (Justice Pain and Nick Gage)
  • CZW Iron Man/IWS World Title Match: Franky The Mobster vs B-Boy
  • CZW Junior Heavyweight Title Match: Alex Shelley vs The Arsenal vs Mike Quackenbush vs Sexxxy Eddy
  • CZW World Heavyweight Title Match: The Messiah vs Ruckus
  • CZW Ultraviolent Underground Title, Barbed Wire Steel Cage Match: Necro Butcher vs JC Bailey 

Live From the Landmark Arena

From Anarchy Wrestling

Saturday, May 19th, 2018

Streamed Live from the Landmark Arena in Cornelia, Georgia - Featuring:

  • Crystal Rose vs Dynamic Dexter
  • Recaps of Recent Events
  • Gunner Millar and Geder vs Logan Creed and Jacob Ashworth

The Decline of Western Civilization

From Freelance Wrestling

Saturday, May 19th, 2018

Streamed Live from Logan Square Auditiorium in Chicago, IL - Featuring:

  • Anthony Henry vs Space Monkey
  • Freelance Tag Team Championship: The Four Star Heroes (c) vs Arik Cannon and Ethan Page
  • Gringo Loco vs Robert Anthony
  • IPW UK Women's Championship: Xia Brookside (c) vs Kylie Rae
  • Freelance World Championship: Darin Corbin (c) vs Joey Ryan
  • The Freelance Rumble - a 20 Wrestler Over The Top Rope Rumble

Better Than A Bollard

From Preston City Wrestling

Friday, May 18th, 2018

Streamed Live from Preston, Lancashire, England - Featuring:

  • Matt Cross vs Adam Brooks
  • PCW Cruiserweight Championship: Dean Allmark (c) vs Jonny Storm
  • Rampage Brown vs Charlie Sterling
  • Jack Jester vs C J Banks
  • Iestyn Rees and Nightshade vs Ashton Smith and Rhio
  • MJF vs Joey Hayes
  • Matthew Brooks vs Tel Beham
  • PCW Heavyweight Championship: T-Bone (c) vs Lionheart vs Sha Samuels

Lucha De Los Muertos 2

From Demand Lucha

Thursday, October 19th, 2017

From Toronto, Ontario, Canada - Featuring:

  • Hardcore Halloween Hype-Up Match:
    "Hipstar" Zakk Atticus vs. "King of Pain" Warhed
  • Kings vs Queens:
    Carter Mason, Lionel Knight & Tyler Colton vs Freddie Mercurio, Sonny Kiss & Jimmy Jacobs
  • Handi-capped Match:
    The Boar of Moldova vs. Crazzy Clown & Pecan Pie
  • Juan Francisco de Coronado vs. "Mr.Touchdown " Mark Angelosetti vs "The Gift" Jason Kincaid
  • Mortal Kombat:
    The Fraternity and "The Green Machine" Mike Orlando vs "Mr.70's Kung-Fu" Louis Lyndon,"The Ouroboros" Ophidian and WCW Legend GLACIER
  • Openweight Championship:
    Oleg the Usurper vs "The Nickelback of Wrestling" Buck Gunderson (c)
  • Lucha Premier Championship:
    "Mr.Athletic" Jeff Cobb vs Desean Pratt (c)

Battle Of Who Could Care Less

From Beyond Wrestling

Sunday, August 28th, 2016

From Providence, Rhode Island - Featuring:

  • Eddie Edwards vs David Starr
  • Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) and Anthony Stone vs Da Hit Squad (Monsta Mack and Dan Maff) and Brian Fury
  • LuFisto vs Alexxis vs Jordynne Grace vs Veda Scott
  • The Crusade For Change (Anthony Gangone, Darius Carter, Devin Blaze, TJ Marconi and Tommy Trainwreck) vs Fred Yehi, Peter Kaasa, Prince Apollo, The Black Baron and Shynron 
  • Keith Lee vs AR Fox
  • Dan Barry vs Chuck O'Neil 
  • Tracy Williams vs Jonathan Gresham
  • Matthew Riddle vs Chris Dickinson
  • Donovan Dijak vs Tommy End 

Greatest Rivals Round Robin 2016

From Beyond Wrestling

Saturday, August 13th, 2016

From Providence, Rhode Island - Featuring

  • Chris Dickinson vs Mike Dratik
  • Jaka vs Angel Ortiz
  • Chris Dickinson vs Angel Ortiz
  • Mike Draztik vs Jaka
  • Jaka vs Chris Dickinson
  • Angel Ortiz vs Mike Draztik

Uncomfortable

From Beyond Wrestling

Sunday, June 22nd, 2014

From Providence, Rhode Island - Featuring: 

  • Anthony Bowens vs Pat Buck vs VSK vs Dorian Graves
  • Dave Cole vs Anthony Stone
  • The Contingent (Myke Quest and Nicholas Kaye) vs Sex and Candy (Pinkie Sanchez and Sugar Dunkerton)
  • Black Morris, Jesse Vane, Rex Lawless and Stockade vs Francis Kipland Stevens, Ryan Rush and Milk Chocolate (Brandon Watts and Randy Summers)
  • XWA Title Match: David Starr vs Brian Fury
  • Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry) vs Dick Justice and Colt Cabana
  • CZW World Heavyweight Title, Fans Bring The Weapons: Biff Busick vs Matt Tremont
  • Darius Carter vs Eric Corvis 
  • Chris Dickinson vs Brian Cage
  • Brian Myers vs AR Fox
  • Last Man Standing Match: JT Dunn vs Chris Hero 

No Sleep Till Brooklyn

From Absolute Intense Wrestling

Saturday, December 5th, 2015

From Brooklyn, Ohio - Featuring:

  • Eric Ryan vs Big Moe vs Jerry vs Marion Fontaine vs Rex Brody vs Space Monkey 
  • Weird World (Alex Kellar and Evan Adams) vs Dr Daniel C Rockingham and Joshua Singh
  • AIW Absolute Title Match: Ethan Page vs Candice LeRae
  • Matt Cross vs Alex Daniels
  • Kikutaro vs Colt Cabana
  • Cliff Compton vs Frankie Flynn
  • Brian Carson vs Kaplan
  • Grado vs Tracy Smothers 

wXw Shotgun 354

From Westside Xtreme Wrestling

Wednesday, May 16th, 2018

Zack Sabre Jr. in an interview right before his main event versus WALTER on Friday in Hamburg. Lucky Kid challenges Bobby Gunns for the wXw Shotgun Championship. Alexander James faces Jay Skillet. wXw Women's Champion Toni Storm in an interview. All remaining matches for Hamburg.

Gen Z: New Blood

From Combat Zone Wrestling

Saturday, January 8th, 2005

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring:

  • John Kermon, Malik and Sean Bishop vs Cornell Adams, Jude and GQ
  • Jon Dahmer vs Chris Hero
  • Niles Young vs Derek Frazier
  • DJ Hyde, Jigsaw, Mike Quackenbush and Nate Webb vs Claudio Castagnoli, Crossbones, Hallowicked and Ravage
  • Ghost Shadow, Heretic and Spyral vs BLKOUT (King, Ruckus and Sabian)
  • H8 Club (Nick Gage and Justice Pain) vs Beef Wellington and El Generico
  • CZW Tag Team Title Match: Team Cash (Chris Cash and Sexxxy Eddy vs S.B.S. (Excalibur and Super Dragon)
  • CZW Junior Heavyweight Title Match: Sonjay Dutt vs Alex Shelley
  • CZW Iron Man Title Match: B-Boy vs Kaos

High Stakes II: Night Show

From Combat Zone Wrestling

Saturday, September 11th, 2004

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring: 

  • CZW Tag Team Title, Cage Match: BLKOUT (Ruckus and Sabian) vs The H8 Club (Nate Hatred and Nick Gage)
  • CKNY (Cory Kastle and Niles Young) and Jude vs Derek Frazier, GQ and Sean Bishop
  • CZW Iron Man Title Match: Chris Hero vs Super Dragon
  • El Generico vs Sexxxy Eddy vs Kevin Steen vs eXceSs 69
  • Xtreme Strong Style Tournament Quarter Final: B-Boy vs King
  • Bobby Quance vs M-Dogg 20
  • Cage of Death Captain Contract Ladder Match: JC Bailey vs Chris Cash vs Nate Webb
  • Four Corners of Pain Match: Necro Butcher vs Wifebeater (special referee: Lobo)
  • CZW World Heavyweight Title Match: The Messiah vs Justice Pain

ALLIANCE

From Demand Lucha

Saturday, November 11th, 2017

From Toronto, Ontario, Canada - Featuring:

  • The Whisper vs Officer Warren Barksdale vs Chip Punk
  • Freddie Mercurio vs Serpentico
  • Tag Team Titles - Frat House Brawl:
    The Fraternity vs The SSB (c)
  • Josh Alexander vs The Laredo Kid
  • International Attraction:
    El Canek Jr. vs El Hijo de Fishman
  • Premier Championship - No DQ Streetfight
    Ophidian the Ouroboros vs DeSean Pratt (c)

Threat of Joy - Stream Replay

From NOVA Pro Wrestling

Friday, May 11th, 2018

Streamed LIVE from Annandale, VA - Featuring:

[Main Card] 

  • Tim Donst vs Rickey Shane Page
  • Christi Jaynes vs Jordynne Grace
  • Sage Philips vs Dominic Garrini
  • Men's Commonwealth Cup Qualifier:
    Beau Crockett vs John Kermon vs Bobby Shields
  • The Ugly Ducklings vs The Hooligans
  • Gunner Miller vs Arik Royal
  • Women's Commonwealth Cup Qualifier:
    Allie Kat vs Solo Darling
  • For the Powerbomb.TV Independent Wrestling Championship:
    Tracy Williams (c) vs Jonathan Gresham vs Logan Easton Laroux

MASCARAMANIA 2: TURBO

From Demand Lucha

Saturday, April 21st, 2018

From Toronto, Ontario, Canada - Featuring:

  • Seraphis vs Crazy Clown Zekey
  • Seraphis vs Daniel Parker
  • Lucha Chaos Scramble:
    Rory Gulak vs Travis Huckabee vs Louis Lyndon vs Ashton Wagandha vs The Whisper
  • Ladies of Lucha:
    Gisele Shaw vs Jessie Mack
  • Openweight Championship Match:
    Chip Punk vs Buck Gunderson (c)
  • #1 Contendership for the Tag Team Championships:
    The Northern Touch (Carter Mason and Lionel Knight) vs Intergalactic Rockstars (Mysterious Movado and Freddie Mercurio)
  • Lucha Premier Championship: Josh Alexander vs Ophidian (c) w/ The Serpent Society
  • Impromptu Main Event:
    Serpentico vs Aiden Prince

The Real Thing

From Beyond Wrestling

Sunday, May 31st, 2015

From Providence, RI - Featuring: 

  • Death by Elbow (Chris Hero and JT Dunn) vs. Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry)
  • Beaver Boys and Rex Lawless vs. Milk Chocolate (Brandon Watts and Randy Summers) and Ryan Galeone
  • Donovan Dijak vs. Eddie Edwards
  • Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) vs. The Kingdom (Matt Taven and Mike Bennett)
  • CLL Championship match:
    Kimber Lee vs. Shynron(c)
  • No DQ:
    The Hooligans vs. Matt Tremont and Stockade
  • Jaka vs. Nick Gage
  • Da Hit Squad vs. EYFBO
  • Chris Dickinson vs. Samoa Joe
  • War Games:
    Garden State Gods (Eric Corvis and Myke Quest) and The Symbiote (Davey Vega and Rickey Shane Page) vs. Crusade for Change (Darius Carter and TJ Marconi), Dany Only and The M1nute Men (Devin Blaze and Tommy TrainWreck)

Dog Collar Match

From Anarchy Wrestling

Saturday, May 12th, 2018

Streamed Live From Cornelia, Georgia - Featuring:

  • Dog Collar Match: Slim J vs Corey Hollis
  • Team T. A. G. vs Xander Ramone and Marcus Kross and Kyle Matthews
  • Brian Kane vs Ike Cross

Untouchable

From Pro Wrestling Ontario

Saturday, March 24th, 2018

From Burlington, Ontario, Canada - Featuring:

  • Trios Championship Qualifying Match:
    The Veteran's Club ("Hacker" Scotty O'Shea , "BONECRUSHER" Steve Brown) w/ Saint Stephen Elias vs The Interpol (Jake O'Reilly , Jody Threat, "Playboy" John Atlas)
  • "The Devil's Hitman" Nick Watts vs "The Grinder" Mark Shaw
  • NSW Brass Knuckles Championship:
    Jake "Heavyweight" Jones (c) vs "The Canadian Bad Boy" Tyler Hill vs Mr. Atlantis 
  • The Insane Gauntlet:
    "The Lone Wolf" Aiden Rayne vs Charles Blackwolf (Submission Match)
    vs J.T. Kirk (Kirk Cannot Be Disqualified)
    vs Doc Richards ( 6 Minute Challenge)
  • Trios Championship Qualifying Match:
    Desired By Design (Dylan Daniels, Jessie Mack, Liam Worldwide) vs Straight Up Flight (Vaughn Vertigo , Gabriel Fuerza , Taylor Kay Deen)
  • OpenWeight Championship Match:
    "The Undeniable Underdog" Matthew Grant (c) vs B.M.D. 

Iron Cup - The Unveiling

From Pro Wrestling Ontario

Saturday, January 20th, 2018

From Burlington, ON, Canada - Featuring:

  • OpenWeight Tournament Match:
    Liam Worldwide vs "The Grinder" Mark Shaw vs Shane Sabre vs "The Undeniable Underdog" Matthew Grant
  • OpenWeight Tournament Match: 
    Eric Rosecroft vs B.M.D. vs Corey Stone vs Jake O'Reilly
  • "BONECRUSHER" Steve Brown vs "Straight Up" Taylor Kay Deen
  • Semi-Final OpenWeight Tournament Match:
    "The Grinder" Mark Shaw vs Corey Stone
  • Semi-Final OpenWeight Tournament Match: 
    "The Undeniable Underdog" Matthew Grant vs B.M.D.
  • "The Devil's Hitman" Nick Watts vs J.T. Kirk
  • Finals of the OpenWeight Tournament:
    "The Grinder" Mark Shaw vs "The Undeniable Underdog" Matthew Grant

 

A Taste Of Hardcore Sweetness

From IWA Mid-South Wrestling

Sunday, May 16th, 2010

From Aurora, Illinois - Featuring: 

  • Matt Cage vs Neil Diamond Cutter
  • Danny Duggan vs Kyle Threat vs Dan The Man vs Bucky Collins vs Markus Crane 
  • The Dixieland Destroyer vs Trauma
  • Egotistico Fantastico and Sal Thomaselli vs Da Soul Touchaz (Acid Jazz and Marshe Rockett)
  • Nick Brubaker vs Colt Cabana
  • Tyler Black vs Jonathan Gresham
  • Street Fight: The Hooligans (Devin and Mason Cutter) vs Ian Rotten and Necro Butcher 

Spring Heat 2010

From IWA Mid-South Wrestling

Sunday, March 21st, 2010

From Litchfield, Illinois - Featuring: 

  • IWA Mid-South Light Heavyweight Title Number One Contedership, Elimination Match: Markus Crane vs Ashton Vuitton vs Krotch vs AR Fox
  • Jeremy Wyatt and Mark Sterling vs Bill The Butcher and Dan The Man
  • Sir Bradley Charles vs Mike Sydal
  • Jonathan Gresham vs Tyler Black
  • IWA Mid-South Heavyweight Title Tournament First Round: The Dixieland Destroyer vs Sal Thomaselli 
  • Matt Cage vs Neil Diamond Cutter
  • The Victorious Secret (Cameron Salem and Mason Conrad) vs The Hooligans (Devin and Mason Cutter)
  • IWA Mid-South Light Heavyweight Title Match: Ryan Phoenix vs Bucky Collins

wXw Shotgun 353

From Westside Xtreme Wrestling

Wednesday, May 9th, 2018

It's the New Japan Cup Winner vs. Best of the Best this week on wXw Shotgun: Zack Sabre Jr. vs. David Starr

On top of this we have Lucky Kid vs. Emil Sitoci and tons of fallout from wXw Superstars of Wrestling 2018. What happened between Tenille Dashwood and Toni Storm after the first all-female main event of wXw marquee event history? Who is challenging wXw Unified World Wrestling Champion Ilja Dragunov at our twentieth Hamburg event?

Total Chaos! Evening Show - Remastered

From Pro Wrestling Chaos

Tuesday, March 20th, 2018

From Bristol, England, UK - Featuring:

  • Jimmy Havoc vs Jeckel
  • Gideon vs Wild Boar
  • Big Grizzly vs Splits McPins
  • No Holds Barred: El Ligero vs Mike Bird
  • Referee Paz vs Martina
  • Dick Riley vs Jody Fleisch
  • Alex Steele vs Oliver Sudden
  • The Brotherhood (ELIJAH, James Drake, Joe Mezinger and Nathan Bane) vs Beano, Charlie Sterling, Joel Redman and Los Federales Santos Jr

Total Chaos! Afternoon Show - Remastered

From Pro Wrestling Chaos

Wednesday, March 21st, 2018

From Bristol, England, UK - Featuring: 

  • Dick Riley vs David Starr vs El Ligero
  • Martina vs Sierra Loxton
  • Joel Redman vs Big Grizzly
  • Chief Deputy Dunne and Mike Bird vs Jeckel and Jimmy Havoc
  • James Drake vs Drew Parker
  • Jody Fleisch vs Charlie Sterling 

SUP Satisfaction Is The Death Of Desire

From Southern Underground Pro

Sunday, April 22nd, 2018

From Nashville, Tennessee - Featuring: 

  • Kerry Awful vs Mr Brickster
  • Kerry Awful vs Brett Ison
  • O'Shay Edwards vs AJ Gray
  • PWF Tri-States Title Match: Kevin Ku vs Danhausen 
  • Allie Kat vs "Slutty Kat" Joshua Bishop 
  • Danny Adams vs Marko Stunt vs Jaxon Stone vs Jake Lander vs Cabana Man Dan vs Sage Phillips vs Pat Monix vs Teddy King
  • Ethan Page vs Mance Warner vs Maxwell Jacob Friedman 
  • Bonestorm Title, Falls Count Anywhere, Music City Street Fight: Dominic Garrini vs Curt Stallion 

C*4 Near Dark

From C*4 Wrestling

Friday, November 24th, 2017

From Ottawa, Ontario, Canada - Featuring:

  • Cecil Nyx vs Stratos Fear vs Kevin Blanchard vs Benjamin Tull
  • Jeff Cannonball vs Sexxxy Eddy
  • The Fraternity (Channing Decker and Trent Gibson) vs High N Mighty (Jonathan Rukin and Velvet Jones
  • Joe Hendry vs Thomas Dubois
  • Vanessa Kraven vs Sebastian Suave
  • Deeno Benjamin, Rahim Ali and Shitty vs La Pulga, Mark Wheeler and Justin Saikaley
  • Brent Banks vs Hallowicked 
  • Sonny Kiss vs TARIK
  • C4 Underground Title Number One Contendership: Mathieu St-Jacques vs Buxx Belmar

C*4 The Prestige

From C*4 Wrestling

Saturday, November 25th, 2017

From Ottawa, Ontario, Canada - Featuring: 

  • C4 Tag Team Title Match: Heavy Metal Chaos (Alextreme and James Stone) vs Fight or Flight (Gabriel Fuerza and Vaughn Vertigo)
  • Dick Justice vs Cecil Nyx
  • Matt Angel vs Matt Novak vs Shane Sabre vs Michael Von Payton
  • The Super Savages (Caveman and Mantequilla) vs Brute Van Slyke
  • Evil Uno vs Stu Grayson
  • Franky The Mobster vs Thomas Dubois
  • Josh Alexander vs Keith Lee
  • Latin American Exchange (Ortiz and Santana) vs 3.0 (Big Magic and Scott Parker)
  • C4 Title Match: Kobe Durst vs Buxx Belmar vs Mathieu St-Jacques