Black Label Pro Wrestling

Black Label Pro Wrestling is on Powerbomb.tv

Black Label Pro Wrestling is on Powerbomb.tv

3 Events Available
More Than 6 Hours of Video on Demand!

Bringing the best professional wrestling to the legendary Square in Crown Point, Indiana.

Follow Black Label Pro Wrestling

Events

1st of Tha Month

Friday, December 1st, 2017

From Crown Point, Indiana - Featuring:

  • Darby Allin vs. Sammy Guevara
  • Arik Cannon vs. Dominic Garrini
  • Sage Philips vs. Suge D
  • Gunner Miller vs. Maxwell Jacob Friedman
  • Danny Adams, Kevin Ku & Kevin Lee Davidson vs. The Carnies (Kerry Awful, Nick Iggy & Tripp Cassidy)
  • Gangrel & Kevin Thorn vs. Air Wolf & Jonathan Wolf
  • Allie Kat vs. Darin Corbin vs. Mance Warner vs. Matt Knicks vs. Nick Cutler vs. Shane Sabre vs. Space Monkey vs. Stevie Fierce
  • Eric Ryan vs. Gary Jay
  • PWI Heavyweight Champion CW Anderson vs. Everett Connors
  • For the vacant Black Label Pro Championship
    AJ Gray vs. Tom Lawlor

The Darkest Timeline Tournament - Phase 2

Saturday, October 21st, 2017

From Crown Point, Indiana - Featuring

  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    AJ Gray vs. Darin Corbin vs. Shane Mercer vs. Matt Knicks vs. Stevie Fierce
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Gringo Loco vs. Eric Ryan vs. Markus Crane
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Shigehiro vs. Chip Day
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Ethan Page vs. Manny Fernandez
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Kobe Durst vs. Shane Sabre vs. Kevin Ku vs. Arik Cannon
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Nicole Savoy vs. Jordynne Grace
  • Space Monkey vs. Donovan Danhausen
  • Domnic Garrini & Angelus Layne vs. The Carnies (Nick Iggy & Kerry Awful)
  • The Darkest Timeline Tournament - Semi-Final
    Winner of Match 1 vs Winner of Match 2 vs Winner of Match 3 vs Winner of Match 4 vs Winner of Match 5 vs Winner of Match 6
  • Nick Gage & Jimmy Lloyd vs. The Faces of Fear (Meng & The Barbarian)

The Darkest Timeline Tournament - Phase 1

Saturday, September 23rd, 2017

From Crown Point, Indiana - Featuring

  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    B-Boy vs Kevin Lee Davidson vs Simon Grimm vs Space Monkey
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Dasher Hatfield vs Joe Gacy vs Mordecai
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Keith Lee vs Sammy Guevara
  • Ernest "The Cat" Miller vs Ethan Page
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Matt Riddle vs Tom Lawlor
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Dominic Garrini vs Donovan Danhausen vs GPA vs Leva Bates vs Rory Gulak
  • The Darkest Timeline Tournament - First Round
    Darby Allin vs Super Crazy
  • Everett Connors vs The Sandman
  • The Darkest Timeline Tournament - Semi-Final
    Winner of Match 1 vs Winner of Match 2 vs Winner of Match 3 vs Winner of Match 5 vs Winner of Match 6 vs Winner of Match 7