Beyond Wrestling

Beyond Wrestling is on Powerbomb.tv

Beyond Wrestling is on Powerbomb.tv

67 Events Available
More Than 187 Hours of Video on Demand!

Craft Wrestling Since 2009 - The Most Watched Independent Wrestling Channel on Youtube is now a proud Powerbomb.tv Partner!

Follow Beyond Wrestling

Events

0% Watched
C5
May. 29, 2016

It's Alive - Stream Replay

Thursday, November 1st, 2018

Live from Worcester, MA - Featuring:

  • John Walters vs Jonathan Gresham
  • Tracy Williams and Wheelter YUTA vs David Starr and a mystery partner
  • Ultramantis Black vs Stokely Hathaway
  • Kimber Lee vs Harlow O'Hara
  • Josh Briggs vs Luchasaurus
  • Kris Stadtlander vs Matt Cross
  • The Beaver Boys vs Twisted Sisterz
  • Anthony Greene vs Joey Ryan
  • Chris Dickinson vs Jimmy Jacobs
  • MJF with Thomas Sharp vs PCO
  • 50,000 Thumbtack Death Match: Nick Gage vs G-Raver

It's Alive - Stream Replay

Wednesday, October 31st, 2018

From Worcester, MA - Featuring:

  • John Walters vs Jonathan Gresham
  • Tracy Williams and Wheeler YUTA vs David Starr and a mystery partner
  • UltraMantis Black vs Stokely Hathaway
  • Kimber Lee vs Harlow O'Hara
  • Josh Briggs vs Luchasaurus
  • Kris Stadtlander vs Matt Cross
  • The Beaver Boys vs Twisted Sisterz
  • Anthony Greene vs Joey Ryan
  • Chris Dicksinson vs Jimmy Jacobs
  • MJF vs PCO
  • 50,000 Thumbtack Death Match: Nick Gage vs G-Raver

Beyond Please Come Back - Remastered

Monday, October 1st, 2018

From Worcester, Massachusetts - Featuring:

  • KLD vs Vinny Pacifico
  • Trixie Tash vs LuFisto
  • Porject Generation (Evander James and Mantequilla) vs EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik) vs The Amazing Graysons (JP and Tommy Grayson) vs Zoltan (Kris Kage and Whiplash)
  • Jaxon Stone vs Wheeler YUTA
  • The Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs Devil's Reject and Teddy Goodz
  • Powerbomb.tv Independent Wrestling Title Match: Tracy Williams vs Travis Huckabee
  • Mick Moretti vs Coach Mammone
  • Kris Stadtlander vs John Silver
  • Curt Stallion vs Josh Briggs
  • Orange Cassidy vs Marko Stunt
  • AR Fox vs Tony Deppen

Beyond Please Come Back

Sunday, September 30th, 2018

From Worcester, Massachusetts - Featuring:

  • KLD vs Vinny Pacifico
  • Trixie Tash vs LuFisto
  • Project Generation (Evander James and Matequilla) vs EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik) vs The Amazing Graysons (JP and Tommy Grayson) vs Zoltan (Kris Kage and Whiplash)
  • Jaxon Stone vs Wheeler YUTA
  • The Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs Devil's Reject and Teddy Goodz
  • Powerbomb.tv Independent Wrestling Title Match: Tracy Williams vs Travis Huckabee
  • Mick Moretti vs Coach Mammone 
  • Kris Stadtlander vs John Silver
  • Curt Stallion vs Josh Briggs
  • Orange Cassidy vs Marko Stunt
  • AR Fox vs Tony Deppen

Beyond Somebody's Farewell, Probably

Sunday, September 16th, 2018

From East Greenwich, Rhode Island - Featuring:

  • LuFisto vs Viper
  • The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver) vs EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik) 
  • Jay Freddie vs Bill Carr
  • Brandon Watts vs Anthony Greene
  • The Amityville Project (Mike Verna and Rex Lawless) vs Brian Milonas and Cam Zagami
  • Powerbomb.tv Independent Wrestling Title Match: Tracy Williams vs Tom Lawlor
  • Penelope Ford vs Willow Nightingale
  • Josh Briggs vs Ryan Galeone
  • Jaka vs Wheeler YUTA
  • Nick Gage vs MJF
  • Brian Cage vs Jordynne Grace

Beyond - Feast Championship Wrestling

Sunday, September 16th, 2018

From East Greenwich, Rhode Island - Featuring:

  • Colt Cabana vs Orange Cassidy
  • Faye Jackson vs Solo Darling
  • Swoggle vs Shockwave The Robot
  • Chris Dickinson vs Arik Cannon
  • Feast Championship Wrestling Title Match: Joey Ryan vs Cheeseburger
  • Donut Match: Super Cop Dick Justice vs Puf

Beyond New England Mania

Sunday, August 26th, 2018

From Worcester, Massachusetts - Featuring:

  • Dave Cole vs Anthony Stone
  • Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) vs The Maine State Posse (Aiden Aggro and Danger Kid)
  • Josh Briggs vs Anthony Greene
  • Mill City Hooligans (Chase Del Monte, Matt Logan and Bryan Logan) vs Brian Milonas, Cam Zagami and Chris Dickinson

Americanrana '18 - Remastered

Monday, July 30th, 2018

From Worcester, Massachusetts - Featuring:

  • Team Pazuzu (Chris Dickinson, Jaka, Santana and Ortiz) vs Team WWR (Kimber Lee, Skylar, Jordynne Grace and Mia Yim)
  • Anthony Greene vs AR Fox
  • Josh Briggs vs Brody King
  • Jonathan Gresham vs Trent
  • Nick Gage and Matt Tremont vs Matt Riddle and Tom Lawlor
  • CHIKARA Showcase: The Whisper, Volgar, Merlok and Travis Huckabee vs Mike Quackenbush, Solo Darling, Boomer Hatfield and Fire Ant
  • Powerbombt.TV Independent Title Match: Tracy Williams vs Wheeler YUTA
  • The Gentleman's Club (Chuck Taylor and Orange Cassidy) vs Beaver Boys (John Silver and Alex Reynolds) vs Massage Force (Dorian Graves and VsK) vs Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry)
  • PCO vs Brian Cage
  • No Ropes Barbed Wire Match: David Starr vs Joey Janela

Americanrana '18 - Stream Replay

Sunday, July 29th, 2018

Live from Worcester, MA - Featuring:

  • Team Pazuzu (Christ Dickinson, Jaka, Santana and Ortiz) vs Team WWR (Kimber Lee, Skylar, Jordynne Grace, and Mia Yim)
  • Anthony Greene vs AR Fox
  • Josh Briggs vs Brody King
  • Jonathan Gresham vs Trent
  • Nick Gage and Matt Tremont vs Matt Riddle and Tom Lawlor
  • CHIKARA Showcase: The Whisper, Volgar, Merlok, and Travis Huckabee vs Mike Quackenbush, Solo Darling, Boomer Hatfield, and Fire Ant
  • For the Powerbomb.tv Independent Championship: Tracy Williams (c) vs Wheeler YUTA
  • The Gentlemen's Club (Chuck Taylor and Orange Cassidy) vs Beaver Boys (John Silver and Alex Reynolds) vs Massage Force (Dorian Graves and VsK) vs Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry)
  • PCO vs Brian Cage
  • No Ropes Barbed Wire Match: David Starr vs Joey Janela with Penelope Ford
  • Plus Backstage Interviews with Alicia Atout and more!

Beyond Wrestling vs CHIKARA - Clan Feuds - Remastered

Monday, July 16th, 2018

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring:

  • EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik) vs Cornelius Crummels and Sonny Defarge
  • Solo Darling vs Deonna Purrazzo
  • Dasher Hatfield vs Chris Dickinson 
  • Fire Ant, Icarus, Tony Deppen and Travis Huckabee vs Green Ant, Razerhawk, Thief Ant and Worker Ant
  • CHIKARA Young Lions Cup Match: Cam Zagami vs Danjerhawk
  • Jonathan Gresham vs Juan Francisco de Coronado
  • Tracy Williams vs Mr Touchdown

Beyond Wrestling vs CHIKARA - Clan Feuds

Saturday, July 14th, 2018

Streamed Live from the CHIKARA Wrestle Factory in Philadelphia, PA - Featuring:

  • Crummels and Defarge vs EYFBO
  • Solo Darling vs Deonna Purrazzo
  • Dasher Hatfield vs Chris Dickinson
  • Icarus, Tony Deppen, Travis Huckabee and Fire Ant vs Green Ant, Thief Ant, Worker Ant, and Razerhawk
  • YLC Championship: Cam Zigami (c) vs Danjerhawk
  • Juan Francisco de Coronado vs Jonathan Gresham
  • Mr. Touchdown vs "Hot Sauce" Tracy Williams

Beyond Wrestling, May 30, 2018

Wednesday, May 30th, 2018

All Day

Sunday, May 27th, 2018

Live from Worcester, MA - Featuring:

  • Team Pazuzu Open Challenge
  • AR Fox vs Jerome Daniels
  • CHIKARA YLC: Cam Zagami (c) vs Green Ant
  • Jonathan Gresham vs Josh Briggs
  • WALTER vs Joey Janela
  • Matt Riddle vs  Wheeler YUTA
  • Keith Lee vs Mia Yim

Solid Gold

Saturday, May 26th, 2018

From East Greenwich, Rhode Island - Featuring:

  • Lufisto vs AR Fox (with the Skulk)
  • Chuck Taylor vs Chuck Taylor™
  • Ryan Galeone vs Bill Carr
  • Beaver Boys (John Silver and Alex Reynolds) vs The Dream Team (Jonathan Gresham and Thomas Sharp with Stokely Hathaway)
  • Keith Lee vs Jerome Daniels
  • David Starr vs Penelope Ford
  • Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs Massage NV (VSK and Dorian Graves)
  • Kimber Lee vs Josh Briggs
  • LAX (Santana and Ortiz) vs Ring Kampf (Timothy Thatcher and WALTER)

Beyond Welcome Home Night Two - Remastered

Monday, April 30th, 2018

From Worcester, Massachusetts - Featuring:

  • Jordynne Grace vs Kimber Lee
  • Shockwave The Robot vs Bill Carr
  • Wheeler YUTA vs Cam Zagami
  • No DQ Match: Jonathan Gresham and Stokely Hathaway vs Nick Gage
  • Martin Stone vs Josh Briggs
  • Puma King vs Flip Gordon
  • The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver) vs Massage NV (Dorian Graves and VSK)
  • MJF vs Matt Riddle
  • Team Pazuzu (Angel Ortiz, Chris Dickinson, Jaka and Mike Draztik) vs The Amityville Project (Dan Barry, Mike Verna, Rex Lawless and Ryan Galeone)
  • Powerbomb.tv Independent Title Match: Tracy Williams vs Joey Janela

Welcome Home Night 2 - Stream Replay

Sunday, April 29th, 2018

From Worcester, MA - Featuring:

  • Jordynne Grace vs Kimber Lee
  • Bill Carr vs Shockwave the Robot
  • For CHIKARA's Young Lion's Cup: 
    Cam Zagami (c) vs Wheeler Yuta
  • Jonathan Gresham and Stokely Hathaway vs Nick Gage
  • Martin Stone vs Josh Briggs
  • Flip Gordon vs Puma King
  • Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver) vs Massage NV (Dorian Graves and VSK)
  • MJF vs Matthew Riddle
  • Team Pazuzu (Angel Ortiz, Mike Draztik, Chris Dickinson and Jaka) vs Amityville Project (Dan Barry, Ryan Galeone, Rex Lawless and Mike Verna)
  • For the Powerbomb.TV Independent Championship:
    Tracy Williams (c) vs Joey Janela

Welcome Home Night 1 - Remastered

Saturday, April 28th, 2018

From Philadelphia, Pennsylvania - Featuring:

  • LAX (EYFBO and Homicide) vs Dasher Hatfield, Mr Touchdown and Icarus
  • MJF vs Jaka
  • John Silver vs Rory Gulak
  • Cam Zagami vs Jordynne Grace
  • Jonathan Gresham vs Puma King
  • Orange Cassidy vs Johnny Cockstrong
  • Joey Janela and Orange Cassidy vs Tracy Williams and Wheeler Yuta
  • Matthew Riddle vs Josh Briggs 
  • Kimber Lee vs Tessa Blanchard
  • Nick Gage vs Chuck Taylor 

Welcome Home, Night 1 - Stream Replay

Saturday, April 28th, 2018

Streamed LIVE from Philadelphia, PA - Featuring:

  • LAX (EYFBO and Homicide) vs Dasher Hatfield, Mr Touchdown and Icarus
  • MJF vs Jaka
  • John Silver vs Rory Gulak
  • Cam Zagami vs Jordynne Grace
  • Jonathan Gresham vs Puma King
  • Orange Cassidy vs Johnny Cockstrong
  • Joey Janela and Orange Cassidy vs Tracy Williams and Wheeler Yuta
  • Matthew Riddle vs Josh Briggs
  • Kimber Lee vs Tessa Blanchard
  • Nick Gage vs Chuck Taylor

Lit Up

Thursday, April 5th, 2018

From Kenner, LA - Featuring:

  • Deonna Purrazzo vs Matt Riddle
  • Team PAWG (Jordynne Grace and LuFisto) vs Latin American Exchange (Ortiz and Santana)
  • Davienne vs Josh Briggs
  • The Twisted Sisters (Holidead and Thunder Rosa) vs Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) 
  • Karen Q vs Jonathan Gresham
  • The Rumblebees (Solo Darling and Travis Huckabee) vs Joey Ryan and Laura James 
  • Powerbomb.tv Independent Title Match: Tracy Williams (c) vs Kimber Lee 
  • Tessa Blanchard vs Maxwell Jacob Friedman (w/Stokely Hathaway) vs Mia Yim vs Wheeler YUTA
  • Jessicka Havok vs Jimmy Havoc
  • Janelope (Joey Janela and Penelope Ford) vs Martina and Orange Cassidy 
  • Toni Storm vs Timothy Thatcher

Hope - Remastered

Sunday, March 18th, 2018

From East Greenwich, RI - Featuring:

  • Janelope (Joey Janela and Penelope Ford) vs Latin American Exchange (Ortiz and Santana)
  • Josh Briggs vs David Starr
  • Ace Austin, Myron Reed and Trey Miguel vs The Amityville Project (Mike Verna, Rex Lawless and Ryan Galeone) (w/Dan Barry)
  • Orange Cassidy vs Shockwave The Robot
  • Matt Tremont and Nick Gage vs The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver)
  • Maxwell Jacob Friedman vs Jordynne Grace
  • Jonathan Gresham vs Wheeler YUTA
  • Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs OI4K (Dave Crist and Jake Crist)
  • For the Powerbomb.tv Independent Championship: 
    Tracy Williams (c) vs Colt Cabana

Hope - Raw Footage

Sunday, March 18th, 2018

From East Greenwich, RI - Featuring:

  • Janelope (Joey Janela and Penelope Ford) vs Latin American Exchange (Ortiz and Santana)
  • Josh Briggs vs David Starr
  • Ace Austin, Myron Reed and Trey Miguel vs The Amityville Project (Mike Verna, Rex Lawless and Ryan Galeone) (w/Dan Barry)
  • Orange Cassidy vs Shockwave The Robot
  • Matt Tremont and Nick Gage vs The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver)
  • Maxwell Jacob Friedman vs Jordynne Grace
  • Jonathan Gresham vs Wheeler YUTA
  • Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs OI4K (Dave Crist and Jake Crist)
  • For the Powerbomb.tv Independent Championship:
    Tracy Williams (c) vs Colt Cabana

Beyond Abbodanza - Remastered

Sunday, February 25th, 2018

From Worcester, Massachusets - Featuring:

  • Janelope (Joey Janela and Penelope Ford) vs Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka)
  • Josh Briggs vs DJ Z
  • Team PAWG (LuFisto and Jordynne Grace) vs Beaver Boys (John Silver and Alex Reynolds)
  • Massage NV (Dorian Graves and VSK) and Johnny Cockstrong vs Orange Cassidy, Dick Justice and Shockwave The Robot
  • GCW Heavyweight Title Match: Nick Gage vs Ricky Shane Page
  • The Viking War Party (Alex Herzog and Jake Parnell) vs The Hooligans (Devon and Mason Cutter) vs The Amityville Project (Mike Verna, Rex Lawless and Ryan Galeone)
  • American Strong (Rory Gulak and Jay Freddie) vs EYFBO (Mike Draztik and Angel Ortiz)
  • Powerbomb.tv Independent Title Match: Jonathan Gresham vs Martin Stone vs Tracy Williams

Abbodanza - Stream Replay

Sunday, February 25th, 2018

Live Replay from Worcester, MA - Featuring:

NOTE: There are some technical issues during the opening match introductions that will correct themselves before the first match begins

  • Janelope (Joey Janela and Penelope Ford) vs Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka)
  • Josh Briggs vs DJZ
  • Team PAWG (LuFisto and Jordynne Grace) vs Beaver Boys (John Silver and Alex Reynolds)
  • Massage NV (Dorian Graves and VSK) and Johnny Cockstrong vs Orange Cassidy, Dick Justice and Shockwave the Robot
  • For the GCW Heavyweight Championship - 20,000 Thumbtack Match: Nick Gage (c) vs Ricky Shane Page
  • The Viking War Party (Alex Herzog and Jake Parnell) and The Hooligans (Devon and Mason Cutter) vs The Amityville Project (Mike Verna, Rex Lawless, Ryan Galeone) and Dan Barry
  • Tournament For Tomorrow Finals: Wheeler YUTA vs MJF with Stokely Hathaway
  • American Stong (Rory Gulak and Jay Freddie) vs EYFBO (Mike Draztik and Angel Ortiz)
  • For the Powerbomb.tv Independent Championship - Triple Threat Elimination Match: Jonathan Gresham (c) with Stokely Hathaway and MJF vs Martin Stone vs "Hot Sauce" Tracy Williams

I Want It All - Stream Replay

Saturday, February 24th, 2018

Live From Enfield, CT - Featuring:

  • Janelope (Joey Janela and Penelope Ford) vs Beaver Boys (John Silver vs Alex Reynolds)
  • Martin Stone vs Wheeler YUTA
  • Amityville Project (Rex Lawless and Mike Verna) with Dan Barry vs Massage NV (Dorian Graves and VSK) with Johnny Cockstrong
  • DJ Z vs Brandon Watts
  • Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs American Strong (Jay Freddie and Rory Gulak)
  • Orange Cassidy vs Bill Barr
  • Rickey Shane Page vs Josh Briggs
  • Jordynne Grace vs Skylar
  • Maxwell Jacob Friedman with Stokely Hathaway and Jonathan Gresham vs Tracy Williams
  • Nick Gage vs Joey Janela with Penelope Ford

I Want It All - Remastered

Saturday, February 24th, 2018

From Enfield, Connecticut - Featuring: 

  • Janelope (Joey Janela and Penelope Ford) vs The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver)
  • Wheeler YUTA vs Martin Stone
  • The Amityvillie Project (Mike Verna and Rex Lawless) vs Massage NV (Dorian Graves and VSK)
  • DJ Z vs Brandon Watts
  • Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs American Strong (Jay Freddie and Rory Gulak)
  • Bill Carr vs Orange Cassidy
  • Josh Briggs vs Rickey Shane Page
  • Skylar vs Jordynne Grace
  • Tracy Williams vs Maxwell Jacob Friedman
  • Joey Janela vs Nick Gage

#SpiritOf76 - Raw Footage

Saturday, January 27th, 2018

Beyond Wrestling makes their debut in Philadelphia, PA in front of a sold out capacity crowd! This entire show's card was kept a secret until belltime.

From Philadelphia, PA - Featuring

  • Powerbomb.TV Independent Champion Jonathan Gresham (w/ Stokely Hathaway & MJF) vs Mike Quackenbush
  • Tournament For Tomorrow 2018 Semi Final Scramble:
    Maxwell Jacob Friedman (w/ Stokely Hathaway) vs Brandon Watts vs Damien Smith vs Jay Freddie vs Josh Briggs vs Mike Veran (w/ Dan Barry)
  • John Silver vs LuFisto
  • The Amityville Project (Dan Barry, Rex Lawless & Ryan Galeone) (w/ Mike Verna) vs Bill Carr, Brian Cage & Kyle the Beast
  • Joey Janela (w/ Penelope Ford) vs Chris Dickinson
  • Martin Stone vs Flip Gordon
  • Orange Cassidy (w/ The Swamp Monster) vs Swoggle
  • Latin American Exchange (w/ Ortiz & Santana) vs Hot Wheelz (Tracy Williams & Wheeler Yuta)
  • AR Fox vs Tessa Blanchard
  • David Starr vs Matt Riddle

#SpiritOf76 - Remastered

Saturday, January 27th, 2018

Beyond Wrestling makes their debut in Philadelphia, PA in front of a sold out capacity crowd! This entire show's card was kept a secret until belltime.

From Philadelphia, PA - Featuring

  • Powerbomb.TV Independent Champion Jonathan Gresham (w/ Stokely Hathaway & MJF) vs Mike Quackenbush
  • Tournament For Tomorrow 2018 Semi Final Scramble:
    Maxwell Jacob Friedman (w/ Stokely Hathaway) vs Brandon Watts vs Damien Smith vs Jay Freddie vs Josh Briggs vs Mike Veran (w/ Dan Barry)
  • John Silver vs LuFisto
  • The Amityville Project (Dan Barry, Rex Lawless & Ryan Galeone) (w/ Mike Verna) vs Bill Carr, Brian Cage & Kyle the Beast
  • Joey Janela (w/ Penelope Ford) vs Chris Dickinson
  • Martin Stone vs Flip Gordon
  • Orange Cassidy (w/ The Swamp Monster) vs Swoggle
  • Latin American Exchange (w/ Ortiz & Santana) vs Hot Wheelz (Tracy Williams & Wheeler Yuta)
  • AR Fox vs Tessa Blanchard
  • David Starr vs Matt Riddle

Heavy Lies The Crown - Remastered

Sunday, December 31st, 2017

Final Cut From Worcester, Massachusettes - Featuring:

  • John Silver vs Jordynne Grace
  • Joey Ryan, Johnny Cockstrong, and Massage NV ( VSK and Dorian Graves) vs Amityville Project (Dan Barry, Mike Verna, Rex Lawless, and Ryan Galeone)
  • Wheeler YUTA vs Flip Gordon
  • Tables, Ladders and Chairs Match: Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik)
  • Matthew Riddle's BROpen Challenge
  • Keith Lee vs Josh Briggs
  • Ricky Shane Page vs AR Fox
  • First Match of 2018 - Fans Bring the Weapons: David Starr vs Joey Janela with Penelope Ford

Heavy Lies The Crown - Stream Replay

Sunday, December 31st, 2017

Live Replay From Worcester, Massachusettes - Featuring:

  • John Silver vs Jordynne Grace
  • Joey Ryan, Johnny Cockstrong, and Massage NV ( VSK and Dorian Graves) vs Amityville Project (Dan Barry, Mike Verna, Rex Lawless, and Ryan Galeone)
  • Wheeler YUTA vs Flip Gordon
  • Tables, Ladders and Chairs Match: Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik)
  • Matthew Riddle's BROpen Challenge
  • Keith Lee vs Josh Briggs
  • Ricky Shane Page vs AR Fox
  • First Match of 2018 - Fans Bring the Weapons: David Starr vs Joey Janela with Penelope Ford

Cold Brew - Remastered

Monday, December 11th, 2017

From Melrose, Massachusetts - Featuring:

  • WALTER vs David Starr
  • Brian Milonas and Cam Zagami vs Anthony Greene and Brick Mastone with Mikey Webb
  • TFT Round 2: Wheeler YUTA vs. Mike Verna
  • American Gaijin (Rory Gulak and Jay Freddie) vs Amityville Project (Ryan Galeone and Rex Lawless) with Dan Barry
  • Matthew Riddle vs Martin Stone
  • AR Fox and Austin Theory vs Brandon Watts and Zenshi
  • TFT Round 2: Josh Briggs vs Ace Romero
  • John Silver vs Darby Allin
  • Keith Lee vs Joey Janela with Penelope Ford

Cold Brew - Raw Footage

Sunday, December 10th, 2017

From Melrose, Massachusetts - Featuring:

  • WALTER vs David Starr
  • Brian Milonas and Cam Zagami vs Anthony Greene and Brick Mastone with Mikey Webb
  • TFT Round 2: Wheeler YUTA vs. Mike Verna
  • American Gaijin (Rory Gulak and Jay Freddie) vs Amityville Project (Ryan Galeone and Rex Lawless) with Dan Barry
  • Matthew Riddle vs Martin Stone
  • AR Fox and Austin Theory vs Brandon Watts and Zenshi
  • TFT Round 2: Josh Briggs vs Ace Romero
  • John Silver vs Darby Allin
  • Keith Lee vs Joey Janela with Penelope Ford

Cold Brew - Live Replay

Sunday, December 10th, 2017

From Melrose, Massachusetts - Featuring:

  • WALTER vs David Starr
  • Brian Milonas and Cam Zagami vs Anthony Greene and Brick Mastone with Mikey Webb
  • TFT Round 2: Wheeler YUTA vs. Mike Verna
  • American Gaijin (Rory Gulak and Jay Freddie) vs Amityville Project (Ryan Galeone and Rex Lawless) with Dan Barry
  • Matthew Riddle vs Martin Stone
  • AR Fox and Austin Theory vs Brandon Watts and Zenshi
  • TFT Round 2: Josh Briggs vs Ace Romero
  • John Silver vs Darby Allin
  • Keith Lee vs Joey Janela with Penelope Ford

PBTV Pre-Game Show - Stream Replay

Sunday, November 26th, 2017

Live Replay from Worcester, MA - Featuring:

  • The Dream Team (Jonathan Gresham and Maxwell Jacob Friedman) vs Hot Wheelz (Tracy Williams and Wheeler YUTA)
  • Johnny Silver vs Orange Cassidy
  • Josh Briggs vs KTB vs Ace Romero vs Brian Milonas with Cam Zagami
  • No DQ: David Starr vs Nick Gage

Unprofessional

Sunday, November 12th, 2017

From Somerville, MA - Featuring:

  • Tournament For Tomorrow Round One: Wheeler YUTA vs Damien Smith
  • Team New England Pro Wrestling Academy (Mikey Webb, Brick Mastone and Anthony Greene) vs The Carnies (Tripp Cassidy, Nick Iggy, and Kerry Awful)
  • Tournament For Tomorrow Round One: Jay Freddie vs “Man of Steel” Mike Verna
  • Rory Gulak vs Ryan Galeone
  • Johnny Cockstrong and Massage NV vs Jordynne Grace, Penelope Ford and Maria Manic
  • Tournament For Tomorrow Round One: Josh Briggs vs Ace Romero
  • CZW World Heavyweight Title Match: Rickey Shane Page (c) vs John Silver
  • Martin Stone vs “The Product” David Starr
  • Tournament For Tomorrow Opening Round: Maxwell Jacob Friedman vs Brandon Watts
  • Team Pazuzu (Chris Dickinson, Jaka, Angel Ortiz, and Mike Draztik) vs The Independent All-Stars (Jimmy Jacobs, AR Fox, Sami Callihan, and Michael Elgin)

Apocalypse Dudes - Remastered

Sunday, October 29th, 2017

Live Replay from Worcester, Mass - Featuring:

  • The Unbreakable F'n Machines vs EYFBO
  • Zack Sabre Jr vs Martin Stone
  • For the Powerbomb.tv Independent Championship: Johnathan Gresham (c) vs Flip Gordon
  • Doom Patrol vs The Viking War Party
  • JT Dunn vs Matthew Riddle
  • Da Hoodz, Athony Stone, and Alexxis vs Anthony Green, Brick Mastone, Mike Webb, and Davienne
  • Dick Justice vs Orange Cassidy
  • Team P.A.W.G. vs The Hooligans

Apocalypse Dudes - Stream Replay

Sunday, October 29th, 2017

Live Replay from Worcester, Mass - Featuring:

  • The Unbreakable F'n Machines vs EYFBO
  • Zack Sabre Jr vs Martin Stone
  • For the Powerbomb.tv Independent Championship: Johnathan Gresham (c) vs Flip Gordon
  • Doom Patrol vs The Viking War Party
  • JT Dunn vs Matthew Riddle
  • Da Hoodz, Athony Stone, and Alexxis vs Anthony Green, Brick Mastone, Mike Webb, and Davienne
  • Dick Justice vs Orange Cassidy
  • Team P.A.W.G. vs The Hooligans

PBTV Pre-Game Show - Stream Replay

Sunday, October 29th, 2017

Live From Worcester, Mass - Featuring:

  • John Silver vs Ace Romero
  • Hot Wheels (Tracy Williams and Wheeler Yuta) vs Brandon Watts and Zenshi
  • Back to Basics Showcase: Dante Caballero vs Sage Phillips
  • The Amityville Project vs American Gaijin
  • Brian Milonas Open Challenge

Denim Recruits

Saturday, October 28th, 2017

From Howell, New Jersey - Featuring:

  • Joey Janela vs Michael Elgin
  • Da Hit Squad (Mafia and Monsta Mack) vs The H8 Club (Nate Hatred and Nick Gage)
  • Chris Dickinson vs Teddy Hart
  • Dezmond Xavier vs Zenshi
  • John Silver vs Martin Stone
  • Six Man Tag Match: Team Game Changer Wrestling vs Team Pazuzu
  • Dick Justic vs Johnny Cockstrong

PBTV Pre-Game Show - Stream Replay

Sunday, September 24th, 2017

Live Replay From Worcester, MA - Featuring:

  • 15,000 Thumbtack Match: Matt Tremont vs Ace Romero
  • Deonna Purrazzo vs Penelope Ford
  • Dick Justice vs Francis Kip Stevens
  • Rory Gulak and Jay Freddie vs Tracy Williams and Wheeler Yuta

Far Beyond Wrestling - Stream Replay

Sunday, September 24th, 2017

Live Replay From Worcester, MA - Featuring:

  • AR Fox vs Joey Janela
  • P.A.W.G. vs Chuck Taylor and Orange Cassidy
  • Martin Stone vs J T Dunn
  • John Silver vs Brian Milonas
  • Doom Patrol vs Amityville Project
  • EYFBO vs Brandon Watts and Zenshi
  • Joey Ryan, Johnny Cockstrong, and Massage NV vs Cam Zagami, Anthony Greene, Brick Mastone, and Mikey Webb
  • Maxwell Jacob Friedman vs ???

Far Beyond Wrestling - Remastered

Sunday, September 24th, 2017

From Worcester, MA - Featuring:

  • AR Fox vs Joey Janela
  • P.A.W.G. vs Chuck Taylor and Orange Cassidy
  • Martin Stone vs J T Dunn
  • John Silver vs Brian Milonas
  • Doom Patrol vs Amityville Project
  • EYFBO vs Brandon Watts and Zenshi
  • Joey Ryan, Johnny Cockstrong, and Massage NV vs Cam Zagami, Anthony Greene, Brick Mastone, and Mikey Webb
  • Maxwell Jacob Friedman vs ???

Bye Bye Beautiful

Sunday, August 13th, 2017

From Boston, Massachusetts - Featuring:

  • Donovan Dijak vs WALTER
  • Travis Banks vs "Hot Sauce" Tracy Williams
  • John Silver vs Zack Gibson
  • Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs The Chosen Bros (Jeff Cobb and Matthew Riddle)
  • Zenshi vs Brandon Watts
  • Martin Stone vs JT Dunn
  • EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik) vs Amityville Project (Mike Verna and Ryan Galeone) with Dan Barry and Rex Lawless

Americanrana '17

Sunday, July 30th, 2017

From Worcester, MA - featuring:

  • Doom Patrol vs. Team P.A.W.G.
  • Brian Cage vs. Jonathan Gresham
  • John Silver vs. JT Dunn
  • TLC: Chuck Taylor vs. Swoggle
  • EYFBO vs. Lucha Bros. (Penta el Cero Miedo & Rey Fenix)
  • David Starr vs. Donovan Dijak
  • Da Hit Squad vs. Roppongi Vice (Rocky Romero & Trent?)
  • Joey Janela vs. Matt Riddle

Go With The Flow

Saturday, June 24th, 2017

From Melrose, Massachusetts - Featuring:

  • Matt Riddle vs Keith Lee
  • The Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver)
  • AR Fox vs Brandon Watts
  • Ace Romero vs JT Dunn
  • Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques and Thomas Dubois) vs Rex Lawless and Ryan Galeone
  • The Carnies (Kerry Awful and Nick Iggy) vs EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik)
  • Maxwell Jacob Friedman vs Wheeler YUTA
  • Da Hit Squad (Dan Maff and Monsta Mack) vs Massage NV (Dorian Graves vs VSK)
  • Shayna Baszler vs Penelope Ford
  • Chuck O'Neil vs Joey Janela
  • The Gentleman's Club (Chuck Taylor and Orange Cassidy) vs The American Destroyers (Donovan Dijak and Mikey Webb)

Death Knell

Saturday, May 20th, 2017

From Somerville, Massachusetts - Featuring:

  • Sami Callihan vs John Silver
  • EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik) vs The Gentleman's Club (Chuck Taylor and Orange Cassidy)
  • Buxx Belmar vs Maxwell Jacob Friedman
  • Ryan Galeone vs Rex Lawless vs Wheeler YUTA vs Mikey Webb
  • Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques adn Thomas Dubois) vs XXXL (Ace Romero and Brian Milonas)
  • Tessa Blanchard vs David Starr
  • AR Fox vs Brandon Watts
  • Kyle The Beast vs Chuck O'Neil
  • Jordynne Grace vs Jonathan Gresham

Feeling Minnesota

Sunday, April 30th, 2017

From Providence, Rhode Island - Featuring:

  • Ace Romero and Brian Milonas vs Joey Janela and Penelope Ford
  • David Starr vs Tracy Williams
  • Deonna Purrazzo vs Karen Q vs Tasha Steelz
  • Dan Barry vs Dick Justice vs Jarek vs Johnny Cockstrong vs Stan Styles vs Swoggle
  • American Destroyers (Donovan Dijak and Mikey Webb) vs EYFBO
  • Alpha Sigma Sigma vs Team P.A.W.G.
  • Keith Lee vs Michael Elgin
  • AR Fox vs John Silver
  • Doom Patrol vs Jon Gresham and Zack Sabre Jr.

Looking California

Saturday, April 29th, 2017

From Enfield, Connecticut - Featuring:

  • Brandon Watts vs Rex Lawless
  • David Starr vs Jay Freddie
  • Deonna Purrazzo vs Jordynne Grace
  • Jonathan Gresham vs Michael Elgin
  • Dick Justice vs Jarek
  • OI4K and Scarlet and Graves (Dezmond Xavier and Zachary Wentz) vs Team Pazuzu (Angel Ortiz, Chris Dickinson, Jaka and Mike Draztik)
  • Lufisto vs Penelope Ford
  • Ace Romero vs Tracy Williams
  • John Silver vs Kyle O'Reilly
  • Donovan Dijak vs Joey Janela

Caffeine

Saturday, April 1st, 2017

From Fern Park, Florida - Featuring:

  • Keith Lee vs Jeff Cobb
  • Deonna Purrazzo vs LuFisto
  • Team Pazuzu (Angel Ortiz, Mike Draztik, Chris Dickinson, and Jaka) vs Chuck Taylor, Orange Cassidy, and Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry)
  • Sami Callihan vs David Starr
  • Joey Janela and Penelope Ford vs The World's Cutest Tag Team (Candice LeRae and Joey Ryan)
  • AR Fox vs John Silver
  • Da Hit Squad (Dan Maff and Monsta Mack) vs The Unbreakable F'N Machines (Brian Cage and Michael Elgin)
  • Matthew Riddle vs Donovan Dijak

7 Years of Bad Luck

Sunday, March 19th, 2017

From Worchester, Massachusetts - Featuring:

  • Ace Romero and Brian Milonas vs EYFBO
  • Chuck O'Neil vs Dave Cole
  • Alpha Sigma Sigma vs Chris Dickinson and Jordynne Grace
  • Brandon Watts vs Jaka
  • Matt Riddle vs Matt Tremont
  • JT Dunn vs Rex Lawless
  • Colt Cabana, Dick Justice and Kikutaro vs Johnny Cockstrong and Massage NV
  • Jay Freddie vs John Silver vs Jonathan Gresham vs Tracy Williams
  • Donovan Dijak vs Mikey Webb
  • Da Hit Squad vs Joey Janela and Penelope Ford

Under Construction

Sunday, February 26th, 2017

From Providence, Rhode Island - Featuring:

  • Jay Freddie vs Tracy Williams
  • EYFBO vs Milk Chocolate (Brandon Watts and Randy Summers)
  • Rex Lawless vs Sami Callihan
  • Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) vs PAWG (Jordynne Grace and Lufisto)
  • Chris Dickinson vs Jonathan Gresham
  • Gentlemen's Club (Chuck Taylor and Orange Cassidy) vs Massage NV (Dorian Graves and VSK)
  • JT Dunn vs Michael Elgin
  • Jaka vs Keith Lee
  • Joey Janela vs Penelope Ford vs Ryan Galeone and Veda Scott
  • Ace Romero and Brian Milonas vs Da Hit Squad
  • American Destroyers (Donovan Dijak and Mikey Webb) vs BroSteel (Chuck O'Neil and Matt Riddle)
  • John Silver vs Zack Sabre Jr.

Paying Paul

Sunday, January 29th, 2017

From Worcester, MA - Featuring:

  • Jonathan Gresham vs Jay Freddie
  • Veda Scott with Ryan Galeone vs Karen Q
  • War Beard Hanson vs Rex Lawless
  • PAWG vs Taeler Hendrix and Alexxis with Secret City Soldiers
  • ANYTHING GOES: David Starr vs Joey Janela with Penelope Ford
  • Chris Dickinson vs John Silver
  • Pretty Boy Killers vs Da Hit Squad
  • Brian Cage vs Matthew Riddle with Chuck O'Neil
  • American Wolves vs EYFBO

Robbing Peter

Saturday, January 28th, 2017

From Somerville, MA - Featuring:

  • Team New England Pro Wrestling Academy (Christian Casanova, Elia Markopoulos, Mikey Webb and Scotty Slade) vs OI4K (Dave and Jake Crist) and Scarlet and Graves (Dezmond Xavier and Zachary Wentz)
  • Black and Blue (Davienne and Mistress Belmont) vs Jordynne Grace and Lufisto
  • Hanson vs Ryan Galeone
  • Brian Milonas vs JT Dunn
  • EYFBO vs The Pretty Boy Killers (Keith Lee and Shane Taylor)
  • Alpha Sigma Sigma (Anthony Greene and Brick Mastone) vs Massage NV (Dorian Graves and VSK)
  • David Starr vs Joey Janela vs John Silver vs Jonathan Gresham
  • American Wolves (Davey Richards and Eddie Edwards) vs Da Hit Squad
  • Brian Cage vs. Donovan Dijak

Party Animals

Thursday, December 29th, 2016

From Providence, RI - Featuring:

  • Chris Hero vs Keith Lee
  • Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry) vs Chuck O'Neil and Matthew Riddle
  • Pinkie Sanchez vs Tracy Williams
  • Da Hit Squad (Dan Maff and Monsta Mack) vs The Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka)
  • Kimber Lee's Farewell Match:
    Kimber Lee vs Donovan Dijak
  • Sonya Strong and Veda Scott vs Jordynne Grace and Karen Q
  • John Silver vs Joey Janela
  • wXw Shotgun Title Match: 
    David Starr (c) vs Jonathan Gresham
  • Death By Elbow (Chris Hero and JT Dunn) vs The American Destroyers (Donovan Dijak and Mikey Webb)

Over-nite Sensation

Sunday, December 11th, 2016

From Melrose, MA - Featuring:

  • LuFisto vs Kimber Lee 
  • John Silver vs Chris Hero
  • The Spirit Squad (Kenny & Mikey) vs EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) 
  • Sean Maluta vs Jaka
  • Jeff Cobb vs Chris Dickinson
  • Matthew Riddle vs Dan Barry 
  • Alexxis & Taeler Hendrix vs Deonna Purrazzo & Jordynne Grace 
  • Jonathan Gresham vs Ricochet
  • wXw Shotgun Title: David Starr (c) vs AR Fox 
  • Brian Fury vs Donovan Dijak 

 

Insatiable

Sunday, November 20th, 2016

From Worcester, MA - Featuring:

  • John Silver vs. Tracy Williams
  • Anthony Greene, Brick Mastone, Cam Zagami & Davienne vs. Christian Casanova, Elia Markopoulos, Mikey Webb & Scotty Slade
  • Keith Lee vs. Kimber Lee
  • Team Pazuzu (EYFBO & Pinkie Sanchez) vs. Secret City Soldiers (Anthony Stone, Davey Cash & Kris Pyro)
  • Eddie Edwards vs. Jaka
  • Chuck O'Neil vs. Jaka
  • Jonathan Gresham vs. Matt Cross
  • Team Alpha-1 (Ethan Page, Kobe Durst, Shane Sabre & Space Monkey) vs. Crusade for Change (Anthony Gangone, Darius Carter, Devin Blaze & Tommy Trainwreck)
  • Brian Fury vs. Chris Hero
  • Biff's Kids (Ace Romero, Sully Banger & Xavier Bell) vs. Gentleman's Club (Chuck Taylor, Orange Cassidy & Swamp Monster)
  • Anything Goes: Matt Riddle vs. Matt Tremont

Tournament for Today

Sunday, November 6th, 2016

From Providence, RI - Featuring:

  1. Round One: Donovan Dijak vs. John Silver
  2. Round One: Jaka vs.Johnathan Gresham
  3. Round One: Chris Dickinson vs. Matthew Riddle
  4. Round One: Keith Lee vs. Zack Sabre Jr.
  5. American Destroyers vs. Da Hit Squad
  6. Round Two: Johnathan Gresham vs. Matthew Riddle
  7. Round Two: Donovan Dijak vs. Zack Sabre Jr.
  8. Finals: Donovan Dijak vs. Matthew Riddle

Midas Touch

Sunday, October 2nd, 2016

From Somerville, MA: Featuring-

-Chris Dickinson vs. Tracy Williams
-Dorian Graves, Joey Ryan & VSK vs. Team Pazuzu (EYFBO & Pinkie Sanchez)
-Jaka vs. Matt Riddle
-Ricochet vs. Tessa Blanchard
-Deonna Purrazzo vs. Sonya Strong
-Joey Janela vs. Jonathan Gresham
-Da Hit Squad vs. War Machine
-John Silver vs. Michael Elgin

Battle Of Who Could Care Less

Sunday, August 28th, 2016

From Providence, Rhode Island - Featuring:

  • Eddie Edwards vs David Starr
  • Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) and Anthony Stone vs Da Hit Squad (Monsta Mack and Dan Maff) and Brian Fury
  • LuFisto vs Alexxis vs Jordynne Grace vs Veda Scott
  • The Crusade For Change (Anthony Gangone, Darius Carter, Devin Blaze, TJ Marconi and Tommy Trainwreck) vs Fred Yehi, Peter Kaasa, Prince Apollo, The Black Baron and Shynron 
  • Keith Lee vs AR Fox
  • Dan Barry vs Chuck O'Neil 
  • Tracy Williams vs Jonathan Gresham
  • Matthew Riddle vs Chris Dickinson
  • Donovan Dijak vs Tommy End 

Greatest Rivals Round Robin 2016

Saturday, August 13th, 2016

From Providence, Rhode Island - Featuring

  • Chris Dickinson vs Mike Dratik
  • Jaka vs Angel Ortiz
  • Chris Dickinson vs Angel Ortiz
  • Mike Draztik vs Jaka
  • Jaka vs Chris Dickinson
  • Angel Ortiz vs Mike Draztik

Americanrana '16

Sunday, July 31st, 2016

From Providence, RI - Featuring:

  • 2 Out of 3 Falls: Jonathan Gresham vs Zack Sabre Jr.
  • Brian Fury vs Tommaso Ciampa
  • David Starr vs Johnny Gargano
  • Catch Point (Drew Gulak, TJP, and Tracy Williams) vs Team Pazuzu (Angel Ortiz, Jaka, and Mike Draztik)
  • John Silver vs Matthew Riddle
  • Chris Dickinson vs Donovan Dijak vs JT Dunn
  • Chris Hero vs Kiber Lee
  • B-Boy, Dan Maff, Eddie Kingston and Homicide vs Crusade For Change (Anthony Gangone, Darius Carter, M1nute Men, and TJ Marconi)
  • AR Fox vs Matt Tremont
  • Joey Ryan(c) defends the DDT Pro Ironman Heavy Metal Weight Championship
  • Brian Cage vs Keith Lee
  • Also in action: Suge D and Johnny Cockstrong

Flesh

Sunday, July 17th, 2016

From Melrose, Massachusets - Featuring:

  • Zack Sabre Jr vs Jonathan Gresham
  • LuFisto vs Veda Scott
  • Team Pazuzu (Angel Ortiz, Jaka and Mike Draztik) vs Brian Fury and Da Hit Squad (Dan Maff and Monsta Mack)
  • Pinkie Sanchez vs Chris Dicksinson 
  • Kimber Lee vs JT Dunn
  • Tommaso Ciampa vs Matthew Riddle 

Ripped Off In The Prime Of Life

Sunday, June 26th, 2016

From Somerville, Massachusetts - Featuring:

  • Steel Cage, European Rules Match: Chuck O'Neil vs Matt Riddle
  • Dave Cole vs Anthony Stone
  • Brian Fury vs Suge D
  • Team HOG (Isiah Kassidy, Ken Broadway, Marq Quen, Smiley and Sonya Strong) vs The Crusade For Change (Anthony Gangone, Darius Carter, Devin Blaze, TJ Marconi and Tommy Trainwreck
  • John Silver vs Keith Lee
  • David Starr vs Tommaso Ciampa
  • Taeler Hendrix vs Jordynne Grace
  • Scarlet And Graves (Dave Crist, Dezmond Xavier and Zachary Wentz) vs Team Pazuzu (Angel Ortiz, Jaka and Mike Draztik)
  • Jonathan Gresham vs Zack Sabre Jr
  • Chris Dickinson and Donovan Dijak vs Death By Elbow (Chris Hero and JT Dunn)

Beyond/House Of Glory

Friday, June 17th, 2016

From New York City, New York - Featuring:

  • David Starr vs Ken Broadway vs Smiley vs Tracy Williams
  • Chuck O'Neil vs Matthew Riddle
  • LuFisto vs Sonya Strong
  • Jonathan Gresham vs Brian Fury
  • House Of Glory Tag Team Title Match: Private Party (Isiah Kassidy and Marq Quen) vs Da Hit Squad (Dan Maff and Monsta Mack)
  • Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry) vs The New York Wrecking Crew (Chris Seaton and Smoothe Blackmon) vs 2 Kliq (Josh Glide and TJ Marconi) vs The Super Savages (Cageman and Mantequilla)
  • Chris Dickinson vs Kamaitachi
  • The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver) vs EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik)
  • House Of Glory Title Match: Anthony Gangone vs JT Dunn

C5

Sunday, May 29th, 2016

From Providence, RI - Featuring:

  • No Disqualification Tag Team:
    Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) vs Anthony Stone and Dave Cole
  • Xavier Bell vs Conor Claxton
  • Massage NV (Dorian Graves and VSK) vs The Cam-An Connection (Anthony Greene and Cam Zagami)
  • Chuck O'Neil vs Brian Fury
  • Matthew Riddle vs. Tommaso Ciampa 
  • LuFisto vs Jordynne Grace
  • Tracy Williams vs Suge D 
  • David Starr vs. Joey Janela 
  • The Crusade For Change (Anthony Gangone, Darius Carter, Devin Blaze, TJ Marconi and Tommy Trainwreck) vs Team NYWC (Anthony Nese, Blake Morris, Randy Summers, Rex Lawless and Stockade) 
  • Jonathan Gresham vs John Silver

The Dream Left Behind

Sunday, January 31st, 2016

From Somerville, Massachusetts - Featuring: 

  • Steel Cage Match: Joey Janela vs JT Dunn
  • Ryan Galeone vs Jonathan Gresham
  • Chuck O'Neil vs Matt Riddle (Special Referee Drew Gulak)
  • Johnny Gargano and Tommaso Ciampa vs Da Hit Squad (Dan Maff and Monsta Mack)
  • Brian Fury vs Zack Sabre Jr
  • Travis Gordon vs Shynron 
  • Chris Hero vs Matt Tremont
  • The Crusade For Change (Anthony Gangone, Darius Carter and TJ Marconi) vs Team Pazuzu (Angel Ortiz, Jaka and Mike Draztik)
  • Submission Match: Tracy Williams vs AR Fox
  • Heidi Lovelace and Kimber Lee vs The United States Death Machine (Sami Callihan and Chris Dickinson) 

Fete Final

Sunday, December 27th, 2015

From Providence, Rhode Island - Featuring: 

  • Fans Bring The Weapons Match: Sugar Dunkerton vs Matt Tremont
  • Street Fight: Team Pazuzu (Angel Ortiz, Mike Draztik, Jaka and Pinkie Sanchez) vs Crusade For Change (Anthony Gangone, Darius Carter, TJ Marconi and Tommy Trainwreck)
  • Chuck O'Neil and Eric Spicely vs Catch Point (Drew Gulak and Matt Riddle)
  • Brian Fury vs David Starr
  • The Strong Style Thugs (Low Ki and Homicide) vs Da Hit Squad (Dan Maff and Monsta Mack)
  • Joey Janela vs Sami Callihan
  • JT Dunn vs Chris Hero
  • Donovan Dijak vs Tommaso Ciampa
  • Kimber Lee vs Chris Dickinson 

Tournament For Tomorrow 4 - Night 1

Saturday, November 28th, 2015

From Providence, Rhode Island - Featuring:

  • Jonathan Gresham vs Matt Tremont
  • Tournament For Tomorrow First Round: Kimber Lee and Shynron vs Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) vs Milk Chocolate (Brandon Watts and Randy Summers) vs Mike Graca and Smiley
  • Tournament For Tomorrow First Round: David Starr vs Francis Kipland Stevens vs Pinkie Sanchez vs Tommy Trainwreck
  • Tournament For Tomorrow First Round: EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik) vs The Gentleman's Club (Orange Cassidy and Chuck Taylor) vs Massage NV (Dorian Graves and VSK) vs The Submission Squad (Evan Gelistico and Gary Jay)
  • Tournament For Tomorrow First Round: Rex Lawless vs The Black Baron vs Ryan Galeone vs TJ Marconi
  • The Throwbacks (Dasher Hatfield and Mark Angelosetti) vs Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry)
  • Eric Spicely vs Chuck O'Neil
  • Tournament For Tomorrow First Round: The Doom Patrol (Chris Dickinson and Jaka) vs Dub Boys (Dave McCall and Nate Carter) vs The Scumbag Nation (Logan Black and Riley) vs The Amazing Gulaks (Drew and Rory Gulak)
  • Tournament For Tomorrow First Round: Lio Rush vs Charade vs Devin Blaze vs Flip Gordon
  • Tournament For Tomorrow First Round: Da Hit Squad (Dan Maff and Monsta Mack) vs The Devestation Corporation (Flex Rumblecrunch and Max Smashmaster) vs The Viking War Party (Frank Wyatt and The American Viking) vs The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver)
  • Tournament For Tomorrow First Round: Darius Carter vs Brian Fury vs Tracy Williams vs Jay Freddie 
  • JT Dunn vs Donovan Dijak 

Beyond Battle Of New England Returns

Sunday, August 30th, 2015

From Providence, Rhode Island - Featuring:

  • JT Dunn and Kimber Lee vs EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik)
  • Sugar Dunkerton vs Nick Gage
  • CLL International All Star Title Match: Shynron vs Johnny Cockstrong vs Rex Lawless vs Tracy Williams vs David Starr vs Eric Corvis
  • The Crusade For Change (Darius Carter, Devin Blaze and Tommy Trainwreck) vs Da Hit Squad (Dan Maff and Monsta Mack) and Dan Barry
  • The Kingdom (Matt Taven and Mike Bennett) vs The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver)
  • Joey Ryan vs Karlee Perez
  • Team Pazuzu (Chris Dickinson, Jaka and Pinkie Sanchez) vs Anthony Stone and Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro)
  • CJP vs Donovan Dijak
  • Jonathan Gresham vs AR Fox

Americanrana '15

Sunday, July 26th, 2015

From Providence, RI - Featuring:

  • Death by Elbow (Chris Hero and JT Dunn) vs The Young Bucks
  • Heidi Lovelace vs Kimber Lee
  • Da Hit Squad, Eddie Kingston, Nick Gage, and Shynron vs Team Pazuzu (Chris Dickinson, EYFBO, Jaka and Pinkie Sanchez)
  • Brian Fury vs Donovan Dijak
  • Best Friends (Chuck Taylor and Trent?) vs Dan Barry and Dick Justice
  • AR Fox vs "Hot Sauce" Tracy Williams
  • Casket Match: Matt Tremont vs Stockade
  • The Beaver Boys vs Brian Myers and Ryan Galone
  • David Starr vs Johnny Gargano
  • Anthony Stone and Nicholas Kay vs Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) vs Garden State Gods (Eric Corvis and Myke Quest) vs Symbiote (Davey Vega and Rickey Shane Page)
  • Biff Busick and Drew Gulak vs The Kingdom
  • Danny Cannon vs "Speedball" Mike Bailey

The Real Thing

Sunday, May 31st, 2015

From Providence, RI - Featuring: 

  • Death by Elbow (Chris Hero and JT Dunn) vs. Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry)
  • Beaver Boys and Rex Lawless vs. Milk Chocolate (Brandon Watts and Randy Summers) and Ryan Galeone
  • Donovan Dijak vs. Eddie Edwards
  • Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) vs. The Kingdom (Matt Taven and Mike Bennett)
  • CLL Championship match:
    Kimber Lee vs. Shynron(c)
  • No DQ:
    The Hooligans vs. Matt Tremont and Stockade
  • Jaka vs. Nick Gage
  • Da Hit Squad vs. EYFBO
  • Chris Dickinson vs. Samoa Joe
  • War Games:
    Garden State Gods (Eric Corvis and Myke Quest) and The Symbiote (Davey Vega and Rickey Shane Page) vs. Crusade for Change (Darius Carter and TJ Marconi), Dany Only and The M1nute Men (Devin Blaze and Tommy TrainWreck)

King Of Arts

Sunday, March 1st, 2015

From Providence, RI - Featuring:

- New York's Finest (Cherry Bomb, Colin Delaney, Dick Justice, Jay Freddie and Pepper Parks) vs. Team Pazuzu (Angel Ortiz, Chris Dickinson, Jaka, Mike Draztik and Pinkie Sanchez)
- John Silver vs. Ryan Galeone
- Brian Fury vs. "Hot Sauce" Tracy Williams
- Darius Carter vs. Matt Tremont
- Biff Busick and Drew Gulak vs. Team Tremendous
- Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro), Garden State Gods (Eric Corvis and Myke Quest), Milk Chocolate (Brandon Watts and Randy Summers) and Qefka the Quiet and Silver Ant vs. Devastation Corporation (Flex RumbleCrunch and Max SmashMaster), Devin Blaze and Soldier Ant, Flawless and Lawless (Blake Morris and Rex Lawless) and JÖTNAR (Nokken and Tursas)
- Chris Hero and JT Dunn vs. David Starr and Eddie Kingston
- CLL Championship Ladder match: AR Fox vs. Shynron(c)
- No DQ: Chris Dickinson vs. Kimber Lee

Americanrana '14

Sunday, July 27th, 2014

From Providence, RI - Featuring:

  • Michael Elgin vs Chris Dickinson
  • The Young Bucks vs Jucky Product
  • Silver Ant vs Kimber Lee
  • European Rounds Match: Drew Gulak vs Tommaso Ciampa
  • First Blood Match: Jimmy Jacobs vs Eric Corvis
  • Best Friends vs Team Tremendous
  • Brian Meyers vs Ryan Rush
  • Throw in the Towel Match: Nicholas Kaye vs Anthony Stone
  • Tag Team Battle Royal: Sex+Candy vs Fear and Loating in New England

Uncomfortable

Sunday, June 22nd, 2014

From Providence, Rhode Island - Featuring: 

  • Anthony Bowens vs Pat Buck vs VSK vs Dorian Graves
  • Dave Cole vs Anthony Stone
  • The Contingent (Myke Quest and Nicholas Kaye) vs Sex and Candy (Pinkie Sanchez and Sugar Dunkerton)
  • Black Morris, Jesse Vane, Rex Lawless and Stockade vs Francis Kipland Stevens, Ryan Rush and Milk Chocolate (Brandon Watts and Randy Summers)
  • XWA Title Match: David Starr vs Brian Fury
  • Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry) vs Dick Justice and Colt Cabana
  • CZW World Heavyweight Title, Fans Bring The Weapons: Biff Busick vs Matt Tremont
  • Darius Carter vs Eric Corvis 
  • Chris Dickinson vs Brian Cage
  • Brian Myers vs AR Fox
  • Last Man Standing Match: JT Dunn vs Chris Hero 

Unbreakable

Sunday, May 18th, 2014

From Providence, RI - Featuring:

  • Biff Busick vs. Kevin Steen
  • Kimber Lee vs Drew Gulak
  • Team Epic (Aaron Epic, Angel Ortiz, Kris Pyro, Sugar Dunkerton and Tommy Trainwreck) vs Team Cole (Dave Cole, Davey Cash, Devin Blaze, Mike Draztik and Pinkie Sanchez)
  • Tommaso Ciampa vs Jaka
  • The Juicy Product (David Starr and JT Dunn) vs The Colony (Fire Ant and Green Ant) 
  • Crusade For Change (Darius Carter and TJ Marconi) vs Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques and Thomas Dubois)
  • Michael Elgin vs Michael Bennett
  • The Young Bucks (Matt Jackson and Nick Jackson) & Kevin Steen vs Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry) and Biff Busick 

 

Feeding Frenzy

Sunday, February 16th, 2014

From Providence, Rhode Island - Featuring: 

  • Danny Cannon vs Davey Vega vs Buxx Belmar vs Matt Cage
  • Chuck Taylor vs Kimber Lee
  • Feedy Frenzy Tag Team Match: Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro), EYFBO (Angel Ortiz and Mike Draztik), Fear and Loathing (Aaron Epic and Dave Cole) and The Minute Men (Devin Blaze and Tommy Trainwreck) vs Crusade For Change (Darius Carter and TJ Marconi), Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques and Thomas Dubois), The Devestation Corporation (Blaster McMassive and Max Smashmaster), The Whaling City Wrecking Crew (Nick Steel and Vain)
  • CLL International All Star Title Match: AR Fox vs Shynron 
  • Myke Quest vs Anthony Stone
  • The Juicy Product (David Starr and JT Dunn) vs The Hooligans (Devin and Mason Cutter)
  • Chris Dickinson and Jaka vs Michael Elgin and Tommaso Ciampa
  • CZW Tag Team Title Match: The Beaver Boys (Alex Reynolds and John Silver) vs Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry)
  • Gregory Edwards and Mark Shurman vs Johnny Cockstrong and Sexxxy Eddy
  • Drew Gulak vs Kevin Steen

Point of No Return

Sunday, September 15th, 2013

From Providence, Rhode Island - Featuring:

  • Chris Dickinson vs Kevin Steen
  • AR Fox and Black Baron vs Da Hoodz (Davey Cash and Kris Pyro) vs Fusion Dance (ACH and Shynron) vs The Minute Men (Devin Blaze and Tommy Trainwreck)
  • Matt Taven vs Aaron Epic
  • Buxx Belmar, Dan Barry and The Swamp Monster vs Jaka, Johnny Cockstrong and Oleg The Usurper
  • I Quit Match: Anthony Stone vs Nicholas Kaye
  • La Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques and Thomas Dubois) vs The Wingmen (Gregory Edwards and Mark Shurman)
  • Eric Corvis vs Chuck Taylor
  • Michael Elgin vs JT Dunn
  • Dojo Bros (Eddie Edwards and Roderick Strong) vs Biff Busick and Drew Gulak

Americanrana '13

Sunday, July 21st, 2013

From Providence, RI - featuring:

  • Eddie Edwards vs Biff Busick
  • AR Fox vs Anthony Stone
  • Johnny Gargano vs JT Dunn
  • Kevin Steen vs MASADA
  • Colt Cabana vs Jaka
  • Tarbanark De Team vs #KOA
  • Team TREMENDOUS vs EYFBO vs M1nute Men vs Da Hoodz
  • Drew Gulak vs Chris Dickinson
  • Shane Strickland vs David Starr vs Latin Dragon vs Sozio

Back in Flesh

Sunday, October 2nd, 2011

From Cleveland, Ohio - Featuring:

  • #KOA (Aaron Epic, Pinkie Sanchez, Sugar Dunkerton) vs. Submission Squad (Gary Jay, Pierre Abernathy, Evan Gelistico)
  • Aeroform (Flip Kendrick & Louis Lyndon) vs. Sex Bob-ombs (Davey Vega & Mat Fitchett)
  • Dave Cole vs. Jack Verville
  • WWA4 All Stars (Uhaa Nation & Stitch Sypher) vs. Team TREMENDOUS (Dan Barry & Ken Scampi) vs. Lifestyles of the Rich and Famous (Darius Carter & TJ Marconi) vs. Jollyville Fuck-its (Russ Myers & T-Money)
  • Round Robin Challenge: Johnny Gargano vs. Jonny Mangue w/ The Pitboss
  • Chase Burnett vs. Jarek 1:20 vs. KJ Crush vs. Maserati Rick
  • Round Robin Challenge: Davey Richards vs. Johnny Gargano
  • Tony Kozina vs. Nick Talent
  • Kyle O'Reilly vs. Mark Angel
  • AR Fox vs. RD Evans
  • Round Robin Challenge: Davey Richards vs. Jonny Mangue